Gå til innhold

Til JaneSus


*dreamer* <3 Mie Linnea

Anbefalte innlegg

Å det hadde vært så koselig=)

 

Laget en ny tråd jeg, den andre ble så lang.

 

Det er nok ikke lenge til du kan komme inn hit å se hvordan ting ligger an!=) hehe. Hvor lenge har du prøvd å bli gravid? Hvor er du fra? Jeg er fra Oslo.

 

Klem

Lenke til kommentar
https://forum.klikk.no/foreldre/topic/7240921-til-janesus/
Del på andre sider

Fortsetter under...

Jeg er egentlig fra Moss, flyttet til Sarpsborg for tre år siden og blitt der siden!

 

Ja, klarte liksom ikke følge med på den helt, så du hadde laget en tråd akkuratt!=)

 

Sluttet med pilla for et år siden (...) så er en stund siden nå. Men har ikke brukt noen el tester eller noe før denne siste mnd. Da bestemte jeg meg for å gå litt hardere til verks... =) To venninner som har blitt uplanlagte gravide i det tidsrommet liksom, det føltes noen ganger litt urettferdig... Uff.

 

Når var det du fikk denne "baby-feberen" da? Det er nesten farlig vetu, man kan bli heelt besatt!! *Ler* For min del så var det etter en abort i 12 uke. Uplanlagt gravid, usikker, redd osv, men etter at jeg mistet var det ingenting annet jeg heller ville. Ble liksom "vant" med tanken på meg selv som mor. Håper det skjer snart!!! =)

Lenke til kommentar
https://forum.klikk.no/foreldre/topic/7240921-til-janesus/#findComment-7241272
Del på andre sider

Å nei så trist! Får håpe du snart blir gravid nå som du har begynt å planlegge, regne ut og bruker el test! Urettferdig at de har blitt uplanlagte gravide, mens du har planlagt et år! Virker som om at jo mere man tenker på og har lyst på baby, jo treigere går det!

 

Venninna mi ble uplanlagt gravid i januar og fikk en liten gutt i oktober. Jeg har vært mye med henne gjennom hele graviditeten og har bare blitt mer og mer "baby-syk", hehe. Men den virkelige "Baby-feberen" kom da han ble født *ler*.

 

Tenk så utrolig følelse å holde sin egen baby!

Lenke til kommentar
https://forum.klikk.no/foreldre/topic/7240921-til-janesus/#findComment-7241498
Del på andre sider

Ja, det håper jeg også. =) Er litt ny i "gamet", men spillereglene kan jo ikke være såå vanskelige?)

 

Men etter ett år uten pilla begynte jeg liksom å lure litt på hvorfor jeg i det hele tatt brukte den jæ.... pilla.. Uff.. *Ler* Men jeg tror faktisk det er litt sånn som du sier. At jo mer man stresser for å få det til, jo verre er det.

 

Ja, tenk deg det å holde det lille nurket for første gang.. Ååå... Det er garantert verdt ventetiden!!

Lenke til kommentar
https://forum.klikk.no/foreldre/topic/7240921-til-janesus/#findComment-7241659
Del på andre sider

Innmari mye som skal klaffe virker det som. Men det burde jo ikke være såå vanskelig nei. Venninna mi ble gravid en eller to dager etter mensen, så det må jo være litt tilfeldigheter og. Så vidt jeg har forstått så kan unge jenter ha ganske uregelmessig el.

 

Lurer på hvor lang tid det tar fra jeg slutter på pilla til jeg har blitt gravid. Har gått på den i 6 år... :-/ Men først så må jeg få overtalt typen, har tenk å prøve når han kommer hjem fra hyttetur etterpå;) Huff virker jo ganske håpløst når det ikke har skjedd noe etter et år. Men du har jo krav på hjelp etter et år, så du kan jo gå til legen. Kanskje det hjelper=)

 

Ååå tror at å holde nurket for første gang er verdt ventetid, slitsomme symptomer og smertene når man føder!! Hehe

Lenke til kommentar
https://forum.klikk.no/foreldre/topic/7240921-til-janesus/#findComment-7241895
Del på andre sider

Ja, jeg har også hørt noe om det. Det stabiliserer seg liksom ikke før etter en hvis tid.

Da er det godt man har el-tester, men syntes de fra billige-tester kanskje kan være litt vanskelige også...? Har ikke prøvd de så mange ganger, men de er jo sånn at selv om det kommer to streker er den neg. hvis den ikke er sterkere enn kontrollstreken. Det er jo greit nok, egentlig, men jeg gleder meg til jeg har sett den når den er positiv så jeg har noe å sammenligne med.

Lenke til kommentar
https://forum.klikk.no/foreldre/topic/7240921-til-janesus/#findComment-7242192
Del på andre sider

Annonse

Tror ikke det bør ta så lang tid selv om du har gått på p-pilla noen år altså. Jeg hadde vel gått på trionetta i ca 4 år, men hadde jo glemt en gang innimellom. Plutselig var jeg gravid en dag, selv om jeg brukte p-pilla, fordi jeg hadde glemt den en dag. Da skal man visst vente m å ha sex i 8(!!) dager. Det var helt nytt for meg! *Ler*

 

Kan jo gå til legen, men vil helst klare det selv på en måte. Har jo egentlig ikke dårlig tid, så kan jo prøve og feile en stund til!

Lenke til kommentar
https://forum.klikk.no/foreldre/topic/7240921-til-janesus/#findComment-7242264
Del på andre sider

Oj, det var jo ganske godt gjort da;) Er jo ganske typisk at du ble gravid på pilla, men at det er så vanskelig når du har slutta. Har glemt mange ganger jeg, hehe. Sier ifra til sambo da, så han hopper av i svingen, men man kan jo bli gravid av det;)

 

Skjønner egentlig at du vil klare det selv. Man trenger jo ikke stresse med det når man er så ung=)

Lenke til kommentar
https://forum.klikk.no/foreldre/topic/7240921-til-janesus/#findComment-7242422
Del på andre sider

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...