selfangerkjerringa Skrevet 24. november 2006 #3 Skrevet 24. november 2006 lakserolje og duphalac er ikke det samme. Lakserolje er et rent avføringsmiddel, mens Duphalac hjelper tarmen å komme igang på egen hånd, og er flott hvis man har treg mage. Duphalac er trygt å ta i svangerskap i begrensede mengder, men det kan være greit å rådføre seg med lege på forhånd.
Anonym bruker Skrevet 24. november 2006 #4 Skrevet 24. november 2006 ok så det er lakserolje man skal ta da? Funker det da?
selfangerkjerringa Skrevet 24. november 2006 #5 Skrevet 24. november 2006 Duphalac fungerer kjempebra mot treg mage. Jeg er prinsipielt motstander av at man driver og tar avføringsmidler for å sette igang fødsel, så hvis det er det du hinter frampå om så trekker jeg meg ut av tråden.
Mrs. Bouquet Skrevet 24. november 2006 #9 Skrevet 24. november 2006 Det er ikke anbefalt å ta lakserolje nei. I de fleste tilfeller starter det ikke noen fødsel, du får bare trøbbel med magen og må bo på dass det neste døgnet.
Mrs. Bouquet Skrevet 24. november 2006 #10 Skrevet 24. november 2006 Det trenger ikke å være farlig, men det kan være uheldig, og i verste fall kan man ende med styrtfødsel, men da tror jeg nok man i utgangspunktet er i startfasen på fødselen alikevel.
Anonym bruker Skrevet 24. november 2006 #11 Skrevet 24. november 2006 Jeg tror ikke det er farlig akkurat. Nå har jeg tatt 2 ss kl 14 og 1 ss kl 21. Det har resultert i ett dobesøk, sterkere kynnere, men ingen fødsel, ennå... Jeg er veeeeldig moden og har 3 cm åpning, ingen rier. Derfor tok jeg det. Er i uke 40. Jeg har pratet med mange, bl.a. en jordmor, som sier at det IKKE er farlig.
Lirum Skrevet 24. november 2006 #12 Skrevet 24. november 2006 lakserolje er vel ikke å anbefale. Det DRIVER tarmene og du kan få smerter du overhodet ikke forstår og som kan gjøre deg redd!! Duphalac eller lactulose smører mer, og en godt arbeidende tarm vil nok respondere på det, men jeg ville heller anbefale deg å gå og gå og gynge og gynge og gå opp og ned. Presset imot livmoren vil være vel så stimulerende og mye sunnere og bedre!
Lirum Skrevet 24. november 2006 #13 Skrevet 24. november 2006 .... jeg mener pressen på livomormunnen - vil være vel så stimulerende om man går og går og gynger litt!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå