Anonym bruker Skrevet 23. november 2006 #1 Skrevet 23. november 2006 ligge rett ut på ryggen når jeg sover? Er i uke 28 og våkner ennå opp med at jeg ligger flatt ut rett på ryggen.. Har lest an man ikke skal ligge slik, og helst ligge på siden.. Trenger jeg være litt bekymret for dette?
Gjest Skrevet 23. november 2006 #2 Skrevet 23. november 2006 Det er ett eller annet med at man får dårligere blodomløp fordi babyen presser mot ryggraden... Men om det var skikkelig ubehagelig for kroppen, ville du nok snudd deg i søvne. Tror ikke det er farlig? Sjekk med jordmor?
Mamma'n til Julian Skrevet 23. november 2006 #3 Skrevet 23. november 2006 Ikke farlig så lenge man ikke kjenner noe ubehag..
Leola Skrevet 23. november 2006 #4 Skrevet 23. november 2006 Så lenge det ikke er ubehagelig er det ikke noen fare. Grunnen til at en ikke skal gjøre det er jo fordi det kan være ubehagelig.
selfangerkjerringa Skrevet 23. november 2006 #5 Skrevet 23. november 2006 eh, vel... grunnen er at når magen begynner å bli stor og foster+livmor og alt begynner å veie litt, så kan dette presse på nerver og hovedpulsåre i ryggen. Dette kan gjøre at du blir svimmel og kvalm, og KAN svime av. Det er imidlertid overhodet ikke farlig for baby, og hvis det skjer om natta mens du sover, så snur kroppen seg automatisk over på siden hvis ubehaget blir for stort. Kroppen ordner stort sett opp selv heldigvis
Hanne og jentungen Skrevet 23. november 2006 #6 Skrevet 23. november 2006 Det kan være farlig for babyen viss mor ikke flytter seg når hun blir uvel, men det gjør vi jo. Til og med i søvne.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå