Anonym bruker Skrevet 21. november 2006 #1 Skrevet 21. november 2006 Noen som har prøvd dette eller hørt om noen?? Å hvor mye skal man egentlig ta?
Anonym bruker Skrevet 21. november 2006 #2 Skrevet 21. november 2006 Da lurer jeg samtidig på hvor mye det GÅR ANN å ta? Hvordan spiser man det da? Drysser i munnen? Eller skal det inn andre steder???
Anonym bruker Skrevet 21. november 2006 #3 Skrevet 21. november 2006 Har dere hørt noe om grillkrydder da? Liker det bedre jeg!
MammaDilla Skrevet 21. november 2006 #4 Skrevet 21. november 2006 Grillkrydder blir litt mye salt igjen vel ;p Ang kanel så er det val bare å prøve seg frem Greit at jeg signerer med nicket mitt eller???
Iselin79 og 2 nydelige Skrevet 21. november 2006 #5 Skrevet 21. november 2006 HAHAHA, grillkrydder...... Kan vi ikke bruke alround krydder???? Uff....unnskyld...skal ikke tulle med sånnt her... ;.) *knis*
stacya fikk jente 27.11.06 Skrevet 21. november 2006 #7 Skrevet 21. november 2006 Tror ikke det er så lurt å drysse det andre steder nei!!!
Slostril Skrevet 21. november 2006 #8 Skrevet 21. november 2006 Jeg aner ikke om det funker, men leste nettopp på mammanett at en dame spurte om det samme og fikk følgende råd: 1 dl melk og 4 ss kanel piskes godt sammen og drikkes på styrten. Kanelen som ligger igjen i glasset spises med teskje. Det må jo smake helt grusomt, men det var hvertfall det som stod der.. Det viste seg at dama prøvde det samme kvelden, og morgenen etter ble datteren født.. Er veeeldig skeptisk til om det virker, men sånn står det hvertfall beskrevet. Skal se om jeg finner det igjen, og kan legge ut linken til deg hvis du vil.
Slostril Skrevet 21. november 2006 #9 Skrevet 21. november 2006 Her er den linken for de som er intr.: http://forum.mammanett.no/showthread.php?t=34106
MammaDilla Skrevet 21. november 2006 #10 Skrevet 21. november 2006 Vel.. Noen sier rødvin kan sette rier i gang fordi man blir avslappet av det. Jeg vet at kanel og melk er en ganske så avslappende/beroligende drink også.. Kanskje hele greien er å få seg til å slappe av.. Jeg har vanskelig for å tro at slike ting i segselv setter igang en fødsel. Da ville det jo vært allmenkjent og alle hadde vel tydd til det også da..
hønsemor Skrevet 21. november 2006 #11 Skrevet 21. november 2006 Uff. Liker ikke kanel noe særlig jeg og viss jeg prøver det med melka kommer jeg vel aldri til å kunne spise skillingsboller mer. Men grillkrydder i melk er vel heller ikke noe særlig. Hehehehehe!!!!!!!!!!!!!!!!
Abracadabra Skrevet 21. november 2006 #12 Skrevet 21. november 2006 huff hønsemor, grillkrydder i melk, urrrrk! ler meg ihjel! ;-)
vårli Skrevet 21. november 2006 #13 Skrevet 21. november 2006 leste innlegget.. har jammen tro på at det virker.. skal prøve på torsdag når sambo kommer hjem
Gjest Skrevet 21. november 2006 #15 Skrevet 21. november 2006 AUUUUU Det SVEI!!! og svir fortsatt...kanskje ikke det beste å gjøre før man legger seg m tanke på halsbrann...svir langt nede i magesekken... første jeg tenkte da jeg hadde shot'a det var - hva har jeg gjort mot meg selv?? og babyen?? men det år vel bra, men svir som et H/)(&/&(..spennende å se hva som skjer da men jeg tror at slike ting som dette kun setter i gang fødsel om man er moden i utgangspunktet..og det vat jeg jo ikke om jeg er..(og om man ik er moden kan man kanskje i verdte fall få maserier...?) men har hatt en del mensverk de siste daene..og skal til akupunktur i morgen jeg har planer om å føde torsdag. denne uken.
tullla Skrevet 22. november 2006 #16 Skrevet 22. november 2006 ..og gikk en lang og god tur etterpå, har UL-termin i dag, og er 13 dager over min egen termin. Merker ikke noe foreløpig, men jeg skal si fra hvis det funker her!
Slostril Skrevet 22. november 2006 #17 Skrevet 22. november 2006 Oooo..spennende! Hvis det ikke funker når du er kommet SÅ langt, så funker det vel ikke uansett... Gleder meg til å høre oppdatering!
tullla Skrevet 22. november 2006 #18 Skrevet 22. november 2006 Ja det så jo ut som det fungerte for de damene på mammanett, så hvis det funker her også er jeg deg evig takknemlig for det tipset Skal komme tilbake med oppdatering jeg! Nå skal jeg opp og bake det supergrove brødet som Wenche på God Morgen Norge bakte her om dagen, det så så sinnsykt godt ut! Best å holde seg litt oppegående så tyngdekraften får gjort sitt også?
selfangerkjerringa Skrevet 22. november 2006 #19 Skrevet 22. november 2006 Tror dere det funker hvis man spyr det opp rett etterpå også? For det blir garantert resultatet her i huset hvis jeg prøver.. jeg blir kvalm bare av lukta av kanel Dessuten vil jeg heller ta det med ro og få jenta til å holde seg der inne helt til termin, med tidlige modningskynnere vil jeg heller ha tips for å roe ned kroppen enn å speede opp fødsel.
tullla Skrevet 22. november 2006 #20 Skrevet 22. november 2006 Fungerte dårlig med kanelshot her... fortsatt ingen tegn til fødsel
mor@3 Skrevet 23. november 2006 #21 Skrevet 23. november 2006 He,he... dette må jo bare være verdt et forsøk :-) Nå blir det kanelshot på meg...
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå