fiona71*2pp Skrevet 21. november 2006 #1 Skrevet 21. november 2006 Sikkert ett tåpelig spørsmål.. Men har dåkker kjøpt kommode tell babyen sine klær? Og bruke dåkker den event som stellekommode, me stelle puta oppå?? vi har ett stellebord som vi sikkert kan bruke i bynnelsen, men æ antar at babyen fort vokse ut av badekaret deroppi, så vi hadde da tenkt å fjerne stelleborde, finne en kommode, kjøpe stelleputa, å så bruke den resten av tia. No har vi badekar så det e jo greit nok hvis vi bare kjøpe en sånn der badekar stol. Problemet mitt e at alle kommodan æ ser på virke så sykt smal, og enten for lav eller for høy! Blir svett. Vil jo gjerne ha plass tell både div klær, litt bleie kanskje osv.. Nån som har en ide eller?? No e det no lenge tell min termin da, 6.feb, så æ har jo god tid å leite. Men av å tell tar angsten mæ, og æ føle bare at æ må få ting på plass!!! Vet ikke ka det e for nåkka. Å klær da.. Kas str kjøpe dåkker tell babyen...Det e jo umulig å vite kor stor eller liten h*n e før fødsel, å æ e sååå usikker. Slit så ekstremt me beslutningsvegring at det e horribelt. Trur det må være en gravide ting på mæ altså )
ღVi treღ og en liten spire Skrevet 21. november 2006 #2 Skrevet 21. november 2006 nå har jeg da arvet alt av babyting.. men andbefaler og kjøpe litt klær i str 50, litt mer klær i str 56 og mere av de størelsene over.. og det går jo ann å dra på shopping etter barnet er født. og husk på at dere får sikkert mye klær når den lille kommer.. angåenes komode, så har vi enstellekomode, som jeg har tatt ut badekaret på. for å få brukt alle skuffene. dær har jeg alle klærne i. har en "klapp-i-sammen" stellebord, vist du skjønner hva jeg mener. en sån som alle brukte før i tiden, med badekar og lokk som stellebord. der har jeg klippet av stelle"lokket" og har bare badekaret.. så når jeg bader lille gull tar jeg bare å klapper opp "stellebadekaret" på siden av komoden. så slipper jeg å bøye meg, og jeg får brukt alle skuffene i komoden.. det går også ann å bare ha en helt vanlig balje å bade dem i.. som sagt så har jeg arvet alt, fått gratis hoss svigersøstre og flere, så har ikke kjøpt. har sikkert blitt dyrt å kjøpe stellekomode og "klapp-i-sammen" stellebord.. da tror jeg nok at jeg har kjøpt en vanlig komode, og en badebalje.. ungen er jo ikke baby for alltid:) ellers så selges det jo hele tiden bilige stellebord på finn.ni og qxl.no
RompeRock Skrevet 21. november 2006 #3 Skrevet 21. november 2006 Vi skal få et brukt stellebord, men dette er uten badekar, men med to hyller under bordet. Så får vi litt plass til bleier, salver, kluter osv. under selve stellebordet. I tillegg skal vi kjøpe en vanlig kommode på ikea, i serien malm. De finnes i ulike str., men vi satser på en som en 100 cm høy. Oppå denne kommoden kommer vi til å bade babyen i en balje. Vi har badekar som vi kan bruke når h*n blir litt større. Grunnen til både stellebord og en kommode, er at vi har så lite skap-plass til klær. Så babyen skal ha sine klær i den nye kommoden ) Vi vurderte å kjøpe en stellekommode, men synes mange av dem er unødvendig dyre, og har så langt ikke sett noen vi likte. Så vi løser det på denne måten vi )
Labbetøs Skrevet 21. november 2006 #4 Skrevet 21. november 2006 Vi har kjøpt en løsning som jeg er veldig fornøyd med. Vi kjøpte en komode i heltre, som har stellepute tredd over lokket, og badekar "i øverste skuff". Du kan dermed ikke åpne øverste skuff når badekaret er i, med det gjør ikke noe. Du har jo tre skuffer til. Og så er det hjul på den, og en slange som du tapper ut vannet fra badekaret med. Den har også noen avtagbare plasthyller til å ha salver, våtservietter og slikt i. Det er kjempepraktisk, for når babyen blir for stor til badekaret, så tar du det bare ut, og dermed frigjør du en skuff til. Og når babyen ikke lenger er liten baby så skrur du baer av hjulene under og setter på de føttene som fulgte med. Og trer selleputa av lokket. Dermed er det en helt vanlig komode, og ikke lenger stellekomode. Så når neste baby eventuelt kommer henter du bare frem stelleputa, hjulene og badekaret. Så er du klar på ny. Vi syns ihvertfall det var en fin løsning. De koster en del (stortsett 3-4000 for de praktiske komodene) men de blir jo et kjempeflott møbel når du ikke lenger har baby, så de blir jo aldrig unyttige. :-)
ღVi treღ og en liten spire Skrevet 21. november 2006 #5 Skrevet 21. november 2006 da kan man jo bare kjøpe en komode på jysk til 500 krstellepute 125-150kr på jysk, en balje til 100 kr, da er du oppe i 700+ kr for samme løsningen. og komoder får du bruk for uansett. syns det er ALT for dyrt for stellekomoder,når man kan få bedre løsninger.. jeg har den praktiske stellekomoden du beskriver, men du får jo ikke brukt den øverste skuffen, og den trenger man som regel. pluss å bade babyen i den baljen som følger med. så må du jo ta opp ungen for så å legge på plass lokket..og en handuk under, er egentlig gangske tungvint syns nå jeg.. men vær smak..
Gjest Skrevet 21. november 2006 #6 Skrevet 21. november 2006 Stellekommoder er da ikke nødvendigvis dyrt! kjøpte stellekommode på svinesund om søndag.. 1300 svenske! Når vi ikke bruker badekaret lenger gjør vi det om til vanlig kommode ( følger med en plate.. ) også bruker vi balje inne i dusjen
Labbetøs Skrevet 21. november 2006 #7 Skrevet 21. november 2006 Ja det er klart. Spesielt hvis mannen din er snekker. Jeg har i hvertfall ikke sett noen vanlige komoder med lokk på. Men du kan vel sikkert sage av toppen og sette på hengsler eller noe slikt???? Men da må du finne en balje med tappehull i bunnen, som har de samme målene som komoden, og som er firkantet med "hengekanter" slik at du kan få hengt den inni komoden. Og snekre en eller annen forhøyning slik at lokket kan lukkes over badekaret. Og sage hull i baksiden slik at du kan sette inn en slange til å tappe vannet ut gjennom. Ellers så kan du jo løfte opp badekaret og helle ut vannet. Men da er det lett å søle vann ned på klærne i stellekomoden. Nei da tror jeg heller jeg ville hatt en stellepute på benken/vaskemaskinen, og et løst badekar. Enklere det, hvis man ikke vil ha stellekomode. Hvor har de foresten stelleputer til å sette på lokket? Jeg mener ikke å være spydig eller noe, jeg lurer seriøst. Jeg trenger en til pute som jeg kan ha på den gamle komoden hjemme hos de kommende besteforeldrene, men jeg klarer ikke finne annet en slike som må ligge løse oppå. Og bare et spørsmål til slutt. Hvilket badekar trenger du ikke å løfte ungen ut av når du skal tørke han/henne?
ღVi treღ og en liten spire Skrevet 21. november 2006 #8 Skrevet 21. november 2006 hvorfor skulle det være med lokk på??? og hvorfor MÅ DU absolutt ha baljen INNI komoden???? du skjønner jo ikke noe av det jeg skrev jo.. jeg mente jo at det gikk ann å ha et løst badekar.. tror du har lest litt for fort.... les engang til du.... "så må du jo ta opp ungen for så å legge på plass lokket..og en handuk under" det skrev jeg.. skrev ingenting om at ungen ikke trengs å løft opp.. tror du skal begynne å ta det med ro når du leser... du har misforstått alt..
Fisk med CV Skrevet 21. november 2006 #9 Skrevet 21. november 2006 Vet ikke om noen plass man kan få tak i stellematte for å legge oppå kommode, men man kan kjøpe en sånn for å tre på, også feste med borrelås. Lime borrelås på kommoden og matten, så sitter den ganske safe. Selv sverger jeg til stellekommode. Kjøpte en på Fru Lyng til 4000, men frem til fødselen bruker jeg den som en vanlig kommode på badet. den er kjempefin, og har fire store praktiske skuffer. Jeg kan bruke øverste skuffe selv om badekaret står i.
Labbetøs Skrevet 21. november 2006 #10 Skrevet 21. november 2006 Flott! Vet du noen steder de har slike ( som jeg kan tre på og feste med borrelås)? Jeg er sverger akkurat som deg til stellekomode. Syns de er kjempepraktiske. De kommende besteforeldre har også en gammel en som vi kan ha hos dem, men puten var ikke helt "i form" lenger, så jeg skulle hatt tak i en ny. :-)
Mrs. Bouquet Skrevet 21. november 2006 #11 Skrevet 21. november 2006 Du kan kjøpe løs stellematte til å tre på stellekommode her www.mamma-mia.no skal du ha med borrelås må du nok mekke dette til selv.
Angelas_Baby Skrevet 21. november 2006 #12 Skrevet 21. november 2006 Når førstemann her var baby, så hadde vi badekar. Hadde derfor sånn stellebord til å ha oppe på badekaret. Var SÅÅ fornøyd. Kommer nok til å være mer fornøyd med det, enn slik vi har til denne babyen. For de stellebordene til å ha oppe på badekaret, der ligger babyen "riktig" vei, og du slipper å stå på skeiva. Og det gjør ingenting om babyen spruter masse nåe h*n bader, for det er jo ingen klær o.l under!! Hadde vi hatt badekar enda, hadde jeg uten tvil hatt slikt denne gangen også! Når det jelder klær bør du kjøpe et par sett og bodyer i str 50, og mer i str 56. Noen barn vokser veeldig fort ut av str 50!! er babyen veldig liten, kan du jo be mannen din dra ut å handle mer!!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå