Gå til innhold

Rare greier...


selfangerkjerringa

Anbefalte innlegg

Forrige svangerskap gikk jeg opp 17kg, og endte på 97. Denne gangen var startvekta litt høyere (87), og jeg har hittil gått opp ca 10 (er i uke 33). Dvs jeg er like tung nå som jeg var på slutten forrige gang. og til alle dere som synes at i underkant av 100 ikke er så mye: jeg er bare 163cm høy, hehe :)

 

Det rare er at jeg føler meg mindre nå enn sist jeg var 97kg... og når jeg sammenligner bilder så SER JEG mindre tjukk ut også! Jeg syns dette er skikkelig rart! Selv om jeg er fullstendig klar over at jeg ikke er i nærheten av tynn, så syns jeg ikke at jeg ser ut som ei jente på nesten 100kg... rare greier. hva kan dette skyldes egentlig? Jeg har en diiiger mage, det kan jo være at alt ligger der, men ti kilo? Neppe! Da er det den største ungen i verden! (har magebilder ute på albumet mitt forresten)

Lenke til kommentar
https://forum.klikk.no/foreldre/topic/7122444-rare-greier/
Del på andre sider

Fortsetter under...

Hei!

Så på bildene dine. Syntes du så fin ut i kroppen jeg :-)

Jeg veier mindre enn deg, men ser mye større ut. Og jeg er heller ikke like langt på vei som deg. Nei, jeg synes ikke du ser så tung ut i det hele tatt... Kanskje du har feil på vekta di :-)

 

Lenke til kommentar
https://forum.klikk.no/foreldre/topic/7122444-rare-greier/#findComment-7145735
Del på andre sider

hei! jeg bare lurte på om du hadde mye mage før du ble gravid?

jeg er gravid 5+3 og jeg er overvektig, med mye fett på magen. 2 skikkelige pølser liksom. er litt redd for at jeg ikke skal få ordentlig gravidmage før på slutten. at ingen ser at jeg er gravid, at jeg bare ser feit ut.

kjempefine bilder forresten. kjempefin mage!!

Lenke til kommentar
https://forum.klikk.no/foreldre/topic/7122444-rare-greier/#findComment-7156882
Del på andre sider

Annonse

lengter med spire: jeg var ikke akkurat flatmaget før jeg ble gravid nei. Flink til å skjule valkene var jeg ja! Men de var der. Hos meg har problemet blitt det motsatte av hva du frykter... jeg fikk gravidmage så tidlig at det var umulig å skjule det for noen, hehe... sa fra til sjefen uke 10, og fra uke 13 var det veldig synlig hva som var på gang. Fra uke 20 har folk trodd jeg var høygravid. Nå er jeg i uke 34 og folk nekter å tro at jeg har 6 uker til termin... de tror jeg er overtidig.

Lenke til kommentar
https://forum.klikk.no/foreldre/topic/7122444-rare-greier/#findComment-7165573
Del på andre sider

Herregud...det var jo super bra bilder....ligner litt på hvordan min mage og kropp ser ut...men 20 kilo for mye??? Det skjønner jeg ikke noe av da...jaja.....jeg veier nå 91,5 og kommer sikkert til å gå opp litt til...har termin 17 desember. Men må jo gå ned til 70-75 etterhvert.

Det kan jo være det er masse vann der da?! Dessuten er jo ikke ti kilo mye...når jeg var i uke 33 så hadde jeg og gått opp så mye....jaja.....det er vel verdt det...vi får ut og trille for harde livet. Skal prøve å holde meg litt mer vekkk fra bakervarer og sukker jeg nå....lykke til!!

 

 

Lenke til kommentar
https://forum.klikk.no/foreldre/topic/7122444-rare-greier/#findComment-7166798
Del på andre sider

hei igjen ka-ping og takk for svar! jeg får håpe at jeg også får mage fort da. mn magen min er nok større enn det din var. jeg klarer ikke akkurat å skjule magen min. jaja, man er som man er. dine bilder var ihvertfall kempefine!

klem!

Lenke til kommentar
https://forum.klikk.no/foreldre/topic/7122444-rare-greier/#findComment-7169910
Del på andre sider

Jeg er 163cm "høy" og håper å kunne komme meg ned i 65-70 kg med tid og stunder. Veide 87kg før jeg ble gravid, og gleder meg veldig til å bli kvitt noen av svangerskapskiloene så jeg kan ta fatt på veien mot målet! 20kg overvekt virker kanskje ikke så mye, men som sagt når man er såpass kort som meg så er det ganske tunge 20kg å bære rundt på.

Lenke til kommentar
https://forum.klikk.no/foreldre/topic/7122444-rare-greier/#findComment-7176590
Del på andre sider

Jommen jeg er da i samme høyde...akkurat samme faktisk. 163 cm ruvende over bakken. Men jeg skjønner det, idealvekta mi er vel og rundt 65, men jeg var veldig fornøyd når jeg var 70....og det skal jeg bli igjen serru. Så det blir jo noen kilo her og. Og ja...det er drittungt å være overvektig og andpusten og godtesyk....sukkereret har blitt mitt nemesis. Må jo skjerpe meg jeg og. Har vært utrolig mye sukker mens jeg har gått gravid og, trass i at jeg vet at jeg kunne få svangerskapsdiabetes av mindre. Elsker marsipanen og jula er her snart...huff.

Jeg var 75 når jeg ble gravid....og synes det var kjipt nok, så jeg skjønner deg jo!!!! Det er tungt å bære på de ekstra kiloene...men faen heller...vi skal vel klare å komme oss videre og bli tynnere...igjen!!!

Lenke til kommentar
https://forum.klikk.no/foreldre/topic/7122444-rare-greier/#findComment-7196357
Del på andre sider

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...