vibgun Skrevet 16. november 2006 #1 Skrevet 16. november 2006 Var på ordinær UL på tirsdag, og vi fikk beskjed om at vi venter tvillinger!!! En gutt og ei jente:-) Hadde ikke tenkt dette i min villeste fantasi!!! Følte at jeg var litt stor, men tenkte at det er vanlig siden det er andre gang... Ble flyttet fram fra 13. til 8. april, men regner med at det vil skje litt før siden det er 2 stykker der inne... Kjenner jeg er litt i sjokk enda, men det skal nok bli bra dette:-) Noen som vet om noen gode nettsider hvor jeg kan lese om tvillinger, tvilling-graviditet, fødsel o.l.? Føler jeg har mye å sette meg inn i!
Bentus Skrevet 17. november 2006 #2 Skrevet 17. november 2006 Gratulerer med 2 i magen:)Mine gutter er 6 mnd de nå.Er så göy så:)Du kan gå på www.tvillingforum.com Der inne er det mange tvilling og trilling mödre.Og på www.babyverden.no står det litt om tvillinger.Men du kan jo spörre her også om det er noe du lurer på.Vet du om du har 2 morkaker og om det er skillevegg mellom de?
vibgun Skrevet 17. november 2006 Forfatter #3 Skrevet 17. november 2006 Takk for koselig svar:-) Er så mye jeg lurer på, våkner ofte på nettene og tenker på dette:-) Men det ordner seg nok! Fikk beskjed om at jeg hadde to morkaker og skillevegg mellom dem, er det bra?
Bentus Skrevet 17. november 2006 #4 Skrevet 17. november 2006 Ja det er bra.Da får de mat fra hver sin morkake eller hvordan dette er.og da blir det ikke sånn at den ene får mere näring enn den andre.Men når det er gutt og jente er jo det ett sikkert tegn på at de er to eggede.Bare spör om du lurer på noe.Vet jo litt jeg også :)Har du noen barn fra för eller er det dine 2 förste?hvor skal du föde foresten?
ks23 med William og Lucas Skrevet 17. november 2006 #5 Skrevet 17. november 2006 hei og velkommmen i gjengen Hehe det kan jeg tenke meg..Alle blir vel så si satt ut litt for de som ikke vet det! Jeg var jo ganske heldig da, og fikk vite det tidlig i svangerskapet. Er glad for det..(var ca 7uker) Jeg har også toeggede nurk med to morkaker og skillevegg. Og det sier legene at det er bra..Er visst mere risiko fylt når de er i samme sekk. Hvor i landet er du ifra da?? Jeg er i fra akershus omr. Om det sier deg noe..? Jeg vet ikke om så veldig mange tvillinger sider på nett, finni lite selv.Men hadde jeg vært deg så hadde jeg enten kjøpt med en bok som heter "Dobbel opp" eller lånt den på ditt lokale bibliotek om de har den.En kjempe fin bok.. Hvor det står alt ifra unnfangelse til fødsel med tvillinger. uansett masse lykke til, dette går nok bra
Monath26 - mamma til 4 Skrevet 17. november 2006 #6 Skrevet 17. november 2006 Velkommen hit og gratulerer med to i magen =) Lykke til i svangerskapet, bra at vi er en gjeng her inne for jeg er helt enig med at det er dårlig med info for de som venter to eller flere. Støtter ks21 med to i magen ang. boken. Jeg har kjøpt deg selv, lettlest og inforik. Ha en god helg=)
ღMaria har TO prinsesserღ Skrevet 17. november 2006 #7 Skrevet 17. november 2006 hei..gratulerer og velkommen...så flott...gutt og jente..s¨kos da..hehe
Smurfan Skrevet 17. november 2006 #8 Skrevet 17. november 2006 Hei og velkommen til oss :-). Gratulerer så mye med dobbelt lykke. Jeg har "Dobbelt opp" boken og synes den er veldig bra. Også har jeg meldt meg inn i tvillingforeldreforeningen. De har masse god informasjon, og så får man litt rabatter i forskjellige butikker.
vibgun Skrevet 18. november 2006 Forfatter #9 Skrevet 18. november 2006 Takk for koselige svar:-) Jeg er 27 år, gift og bor i Rogaland, og skal føde på SUS. Noen andre i området her? Har en datter på 2 år og 3 måneder fra før. Så dette blir nr. 2 og 3!!! -Går fremdeles og venter på at noen skal komme og si til meg at det bare var tull, klarer liksom ikke å forstå at det er 2 babyer inni magen! Men magen har poppet skikkelig ut siste uka, føler jeg ser ut som jeg er 7 måneder på vei! Og så er jeg bare i uke 21... Hvordan skal dette ende?! :-)
Vinner av 4xlotto Skrevet 18. november 2006 #10 Skrevet 18. november 2006 Heisann, Velkommen i klubben! Ja, sjokket kom hos meg også. Men nå er alt bare fryd og gammen! Jeg er i uke 34 med to jenter, og det blir vår nr 3 og nr 4. Et spennende svangerskap, og en føler seg på en måte litt "utvalgt".... Lykke til, og kos deg så godt du kan!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå