KMB Skrevet 16. november 2006 #1 Skrevet 16. november 2006 Da sneik jeg i køen. Sitter her og ammer verdens nydligste frøken :-) (hadde ultralyd termin 30-11, men mente den uansett var for sen. Barnelegen sa at hun var født ca 1 uke fortidlig) Slimproppen gikk søndag. Natt til mandag merket jeg at noe kom ut av meg. Trusa var helt våt.Ringte føden og vi ble enige om at jeg skulle kommme inn til kontroll neste morgen. La meg igjen for å høre et poff, og vannet fosset ut av meg, det var lett misfarget. Ringte føden igjen, og sa at nå kommer jeg!! Hadde 3-4 cm åpning. Fikk den første veen i fødestua. Veene gikk rett til tops med en gang, men jeg synes ikke de var noe vonde, og rett nok, etter 1 time hadde det ikke skjedd noe endring i åpning. jeg ble kommandert opp å¨stå, og 1 time senere da hadde jeg nesten full åpning. Så måtte jeg stå i fødestilling med baken til jordmor. Synes det var en evighet før jeg fikk ordentlig pressveer. Det var en kant som stod igjen, og til slutt fikk jeg beskjed om å presse mens jordmor fysisk presset tilbake kanten. I løpet av en 3-4 pressveer da var hun nesten ute. Neste ri så har du babyen din sa jordmor, hodet var synlig. Så kom det bare en filleri, hodet kom halveis ut, og så var det helt slutt! Så stod jeg der med en baby mellom bena i 5-10 min. Så gikk alarmen, hele rommet ble fullt av folk, jeg snudde meg rundt, de la seg med full tyngde på magen min, fikk en siste ri, og babyen føyk ut. De kuttet navlesnoren med en gang og løp avgårde. Jeg hørte hun kremtet litt og etterhvert skrek hun, og barnelegen sa kjapt at alt var bra. Så fikk jeg vår nydlige frøken på magen, og hun sugde pupp med en gang! Så ville ikke morkaken ut. Legen la seg på magen min for å klemme den ut. Kan ikke anbefales mer vondt enn veer!! Morkaken gikk i biter men satt fortsatt fast. Jeg mistet 1,5 l blod, så det ble narkose og utskrapning. Etterpå sa jordmor at navlestrengen var festet en 5 cm utenfor morkaken i hinnen, navlestrengen dekket ikke blodårene helt frem! Jeg hadde lest om dette på nettet, skjer oftere eldre gravide. På nettet stod det at de tok keisersnitt ved denne tilstanden pga. fare for at blodårene ryker under fødsel. Men det gikk bra! Jeg er utrolig takknemlig og lykkelig :-)
Smiley og Camilla Skrevet 16. november 2006 #2 Skrevet 16. november 2006 Gratulere så mye med lille jenta di )
Snupidupi Skrevet 16. november 2006 #3 Skrevet 16. november 2006 Kor bra at alt gikk bra tel slutt da... Grattis! Kos dåkk og lykke tel ;D
MrsDior & baby-Dior Skrevet 16. november 2006 #4 Skrevet 16. november 2006 gratulerer med lille jenta=)
♥ Piadi m/2 nydelige jenter♥ Skrevet 16. november 2006 #5 Skrevet 16. november 2006 Gratulerer : ) Flott at alt endte godt da..! Kos deg med prinsessa di : )
Gjest Skrevet 16. november 2006 #6 Skrevet 16. november 2006 Ble litt dramatisk dette. Bra alt gikk bra!!! Gratulerer så mye med den lille:) kos dere masse:)
Nicki_81 Skrevet 16. november 2006 #7 Skrevet 16. november 2006 Noe dramatikk der ja, men håper dere bare koser dere nå da. Lykke til videre i fremtiden, og gratulerer så mye =)
Maisie Skrevet 16. november 2006 #8 Skrevet 16. november 2006 Oj, det var dramatikk på slutten! Godt at det finnes så mange dyktige folk på sykehus. Gratulerer med jenta di da!
*Lucia* Skrevet 16. november 2006 #10 Skrevet 16. november 2006 Gratulerer med jenta!! Godt det gikk bra, selv med litt dramatikk!! :-)
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå