*Magic* Skrevet 9. november 2006 #1 Skrevet 9. november 2006 Trenger tips om en god krem jeg kan smøre de små bollekinnene til tassen med i kulda:)
Retro-mamma Skrevet 9. november 2006 #2 Skrevet 9. november 2006 Er det egentlig nødvendig da? Jeg smører ikke med noe på den sarte babyhuden. Litt frisk luft har vel ingen vondt av. Er i mot kuldekremer og solkremer jeg. Tror de skader mer enn de bskytter.
Anonym bruker Skrevet 9. november 2006 #3 Skrevet 9. november 2006 Seriøst? Så du har ikke tenkt å smøre barnet inn med solkrem på stranda til sommeren heller??? Tror nok noen kommer til å bli litt sår på kroppen sin da ja...
Retro-mamma Skrevet 9. november 2006 #4 Skrevet 9. november 2006 Jeg mente babyer. Ikke barn fra 1 år.
Arb.ledig husmor Skrevet 9. november 2006 #5 Skrevet 9. november 2006 Kuldeeksem er veldig plagsomt og kan klø og gjøre vondt til tider, så jeg har kjøpt en kuldekrem på apoteket...den het et eller annet på c... husker ikke helt hva. Jeg hadde selv kuldeeksem når eg va lita, så det kan eg skrive under på at det ikke var noe godt! Men er enig med deg at frisk luft har ingen vondt av, men en kuldekrem betyr jo ikke at vi skal holde barnet inne hele vinteren!
Anonym bruker Skrevet 9. november 2006 #6 Skrevet 9. november 2006 Merker at snuppa blir litt tørr i kinnene av kulda, så jeg smører litt vanlig baby- salve på kinnene om kvelden, hvis jeg ser hun er veldig tørr..
Retro-mamma Skrevet 9. november 2006 #7 Skrevet 9. november 2006 Jeg er litt skeptisk til kremer. Venninnen min smurte inn sin baby i sommer med fet solkrem fra topp til tå - ennå han lå i skyggen nedi vogna med klær på.... Og babyen har (utviklet????) veeeeldig tørr hud.... Kan jo begynne å lure om det er pga kremene.
eir@ Skrevet 9. november 2006 #8 Skrevet 9. november 2006 Jenta mi er knalltørr på kinnene hver dag, og smører derfor inn flere ganger daglig med kuldekrem. Den heter Ceridal lipogel, kjøpte den på apoteket. Er fornøyd med den...uten den hadde hun sikkert vært enda tørrere!
så var vi 4 Skrevet 9. november 2006 #9 Skrevet 9. november 2006 du har sikkert kjøpt ceridal lipogel. en vanlig kuldekrem som brukes i mange barnehager. Vi smører ikke martin med noen kuldekrem. Smører han morgen og kveld med Ceridal face cream. Er i mot kuldekrem for de gjør faktisk mer skade enn nytte, mest fordi foreldre ikke vet hvordan den skal brukes.
*Magic* Skrevet 9. november 2006 Forfatter #10 Skrevet 9. november 2006 Ja, er bl.a. eksem jeg vil prøve å unngå. Syns han kan bli litt tørr og ru i kinnene etter at vi har vært ute. Bruker babyline sin babyolje noen ganger når jeg vasker ansiktet hans, men føler at huden i ansiktet trenger litt mer pleie nå når det er kaldt.
Herkules Skrevet 9. november 2006 #11 Skrevet 9. november 2006 De som smører de små ved stellet må huske at om det ikke er kuldekrem så kan nettopp det at de er smurt med en eller annen fuktighetsgivende krem gi tør hud om de g år ut i kulden kuldekrem skal forttinnsvis brukes når barnet skal ut i kulde. Tørre kinn kan smøres om kvelden med en god krem men ikke kuldekrem vi har klart oss med å smøre litt olje i kinnene om de er tørre
Gjest Skrevet 10. november 2006 #12 Skrevet 10. november 2006 Smører gutten min med A-krem før han legger seg. Smører han aldri før han skal ut for det har jeg hørt er litt uheldig. Han er fin og myk i kinnene sine.
*ulvemor* Skrevet 10. november 2006 #13 Skrevet 10. november 2006 Har ikke brukt noen kuldekrem enda jeg heller, brukte a-creme før, men har sluttet med denne siden den inneholder parabener. Nå er det babyline for alle penga Helsesøstra anbefalte imidlertid en god kuldekrem på kalde dager, så det kan da ikke være så forferdelig? Vil helst unngå kuldeeksem jeg ja, siden hun har så tørr hud fra før..
Hoppetussa Skrevet 10. november 2006 #14 Skrevet 10. november 2006 Ikke vask ansiktet til babyen om morgenen. Fettlaget på huden som bygges opp i løpet av natta beskytter greit mot kulde.
Raffna Skrevet 10. november 2006 #16 Skrevet 10. november 2006 Jeg bruker A-krem på bollekinna til Tassen her, etter at jeg vasker han i ansiktet om morgenen. Må jo få bort øyesurk og all slags tull som kommer i løpet av natta. Og vi farter ikke ut i kulda før det har gått en god stund uansett, så tror neppe det er noen fare. Søstra mi smurte inn kinna til sin førstefødte fra dag 1, noe som jo ikke anbefales lenger... men det skal sies at hennes 10-åring har _de_ supermyke kinnene enda - huden hans er helt herlig!
Lindaes Skrevet 10. november 2006 #17 Skrevet 10. november 2006 du får kjøpt en krem på apoteket,barneland sikkert flere plasser.Den heter ansiktskrem og merke er Babyline.Den brukes i ansikt og på hender i kulda.Denne kremen har kommet ut best i test på vg eller dagbladtestene.Eller merket babyline kommer alltid ut best i test.Er ikke dyr,rundt 100 lappen tror jeg,og er kjempe god!!
Arb.ledig husmor Skrevet 10. november 2006 #18 Skrevet 10. november 2006 Vi smører Serina kun med kuldekrem når vi skal ut, og når det er skikkelig kaldt. Vet at for mye krem kan skade huden, samtidig som mye vann kan skade huden. Det har eg sett i mitt arbeid med barn.. Smører ellers Serina sjelden da hun ikkje har noe spesielt med tørr hud i ansiktet...
*Magic* Skrevet 10. november 2006 Forfatter #19 Skrevet 10. november 2006 Tusen takk for mange svar:) Er fornøyd med de Babyline produktene jeg allerede bruker, så da skal jeg ta en titt på ansiktskremen også. Var ikke sikker på om de hadde en som egnet seg til kulda.
Only Skrevet 10. november 2006 #20 Skrevet 10. november 2006 Jeg bruker Decubal Recover, knallgod vinterkrem. Men husk det er viktig å smøre kinnene 1/2 time før dere går ut, hvis ikke er det ikke bra. Det er væske i allekremene og er det 10 minus ute så fryser kinnene til de små.
"min villemo" Skrevet 10. november 2006 #21 Skrevet 10. november 2006 Avène - skal smøres på 15 minutter før en går ut dah.... bruker den til både tulla og meg selv
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå