Anonym bruker Skrevet 9. november 2006 #1 Skrevet 9. november 2006 Hvordan er det å være dere? Har dere barna hjemme eller i barnehage? Jeg lurer fordi jeg er hjemme med ei jente på 15 mnd og mannen min er veldig mye borte. Han har en krevende jobb. Det har jeg visst helt siden jeg møtte ham og gått inn i forholdet med åpne øyne. Likevel synes det det er tøft å ha alt ansvar for hus, hjem og barn. Jeg føler at jeg ikke rekker å tenke på meg selv i det hele tatt, har lagt på meg og fått en litt sliten kropp. Håret har jeg ikke klipt på nesten et halvt år...... Og det var da det slo meg at HELT alene er jeg jo ikke. Det må være noen alenemammaer her som strever mer enn meg. Eller går det fint? Kan jeg få høre din historie?
M by M Skrevet 9. november 2006 #2 Skrevet 9. november 2006 Jeg er alene med ei jente på 15 mnd. Er hjemme med henne fordi hun ikke har fått barnehageplass.Jeg var mye mer sliten da jeg bodde sammen med faren hennes. Jeg gjorde da alt med hus og barn og han jobbet veldig mye, så var mye alene. Da jeg gikk fra han og ble alene, har mange rundt meg sagt at jeg blomstret opp. Og det er sant! Jeg gikk ned til normal vekt, begynte å bry meg mer om hvordan jeg ser ut og om hvordan jeg har det. Det å være alene er akkurat hva man gjør det til selv. Det er litt trangt økonomisk, men det var det også da vi var to, man må gjøre "hele jobben" men barn og hus selv, men det gjør ingenting når jeg slipper å rydde andres rot. Om det hadde vært mulig for meg å fortsette sammen med barnefar, hadde jeg utvilsomt valgt det fremfor alt annet, men når det ikke er mulig, så må jeg helt ærlig si at jeg trives som alenemor! Jeg syns det går kjempe fint og det eneste jeg kan klage på er at jeg kunne ønske barnefar kunne ha et bedre forhold til meg. Ellers har vi det helt supert Syns du skal ta deg en tur til frisøren og gjør noe nytt og fancy med håret ditt også kjøper du deg noen nye klær som du ellers ikke hadde kjøpt. Og ta solarium og kjøp en skritteller! Og ny sminke! Så er du fresh og hot på en uke! Tro meg, det funker som bare det! Drit litt i om du egentlig ikke har råd til det. Bare lukk øynene og dra kortet! Det har du fortjent!
sprængpupp Skrevet 9. november 2006 #3 Skrevet 9. november 2006 har det på samme måte som du over her .. utrolig hvor mye bedre jeg har det,føler meg , jeg er alene med 2 gutter , en på snart 6 år å en på 16 mnd å jeg føler meg freshere nå enn jeg gjorde, har faktisk tid til å ordne meg når jeg skal ut, av en eller annen merkelig grunn, skulle tro det va omvendt =)
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå