Gå til innhold

dere som lurer på el-testing på morgenen, les her!


Anbefalte innlegg

hei nå har jeg sjekket litt og har funnet noe som kanskje kan hjelpe:

 

Fra snartgravid,no: Ikke utfør testen med morgenurin. LH produseres i kroppen tidlig på morgenene, og det vil derfor ikke fanges opp av testen før litt senere på dagen. Det beste er å ta testen mellom kl. 10 og 20. (gjelder billige-test strimlene)

 

Fra haukeland universitetssykehus:Ikke utfør testen med morgenurin. LH produseres i kroppen tidlig på morgenene, og det vil derfor ikke fanges opp av testen før litt senere på dagen. Det beste er å ta testen mellom kl. 10 og 20 og da minst 4 timer etter forrige vannlating. Testen bør tas på omtrent samme tid hver dag. Reduser væskeinntaket de siste 4 timene før testen skal utføres.

 

Altså samme svar, på pernille info står det en annen grunn men den er jo helt motsatt av disse to.

 

Siden jeg hadde en negativ test med morgenurin(dette var også den eneste gangen jeg testet med morgenurin) og da senere på dagen fikk positiv velger jeg å stole på denne forklaringen. men som sagt gjelder dette altså strimlene fra billige tester.

 

Lykke til med testingen, klem

Fortsetter under...

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...