Mummimamma - med 2 mummitroll Skrevet 8. november 2006 #1 Skrevet 8. november 2006 Noen som har noen effektive råd mot sv.skapskvalme? Annet enn å spise lite og ofte?
nicken Skrevet 8. november 2006 #2 Skrevet 8. november 2006 Ingefærkapsler Det kan jeg skrive under på! Du får kjøpt dem på utvalgte Apotek - ring å hør først for ikke alle har. Lykke til!!! Dem hjelper meg utrolig masse
☆Pacific sunset☆ Skrevet 8. november 2006 #3 Skrevet 8. november 2006 Sea Band armbånd med magnet hjalp utrolig bra på meg - fåes på apoteket. Farris med eplemost skal også hjelpe men det har jeg ikke prøvd selv.
nikita_og verdens2nydeligste Skrevet 8. november 2006 #4 Skrevet 8. november 2006 Jeg har også kjøpt ingefærkapsler, akkurat begynt med de.hadde en grusom dag på mandag, men føler meg bedre nå. sykemeldt/egenmelding denne uka.Så jeg håper de hjelper. Hvis ikke har jeg tenkt på akupunktur. Seaband som mange anbefaler syns jeg ikke har vært til så veldig hjelp..
Solmamma Skrevet 8. november 2006 #5 Skrevet 8. november 2006 Ikke for å gjøre forrvirringa stor, men jeg har lest i en urtebok at gravide burde holde seg unna ingefær... men det er jo mange som anbefaler det så jeg vet ikke jeg... Jeg har prøvd soneterapi. Jeg er likvel ikke 100 kvalmefri, men jeg tenker at det kunne vært værre om jeg ikke tok det.. Jeg ble ihvertfall bedre etter at jeg begynte. Ellers så trenger kroppen hvile og litt mer hvile! ikke bare spise ofte! og spis bare det du har lyst på! ikke tving deg i noe annet! Håper du blir bedre
nikita_og verdens2nydeligste Skrevet 8. november 2006 #6 Skrevet 8. november 2006 jeg har også lest det et sted, men urizal skal være anbefalt for gravide. Det er gjennomført tester på sykehus i Danmark. De fleste gravidbøkene jeg har anbefaler også ingefær til gravide..(som kjerringråd bl annet.) Tror det er noe med at det ikke er testet på gravide på samme måte som andre medisiner er....
Graviden/4.mann*har*født* Skrevet 8. november 2006 #8 Skrevet 8. november 2006 Prøv å blande farris og eplemost -det er friskt og godt og døyver kvalmen. Ritz-kjeks funker også greit, dersom du klarer å få ned et par stykker..
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå