Gå til innhold

PARACET? Noen som vet?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Jeg har forferdelig hodepine/migrene - greier ingenting - må bare ligge i rolig stille mørkt rom.

 

*Kan man ta Paracet i første trimester? Er det fare for misdannelser ol?

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Går greit å ta paracet, men du bør unngå ibux sa legen min

Skrevet

Jeg fikk beskjed fra legen min og apoteket at det er ingen fare for det lille nurket uansett stadie.. Ringte selv og undersøkte, men måtte holde meg lang unna IBUMETIN og IBUX, det skal gravide ikke ta.. Emn, pinex, pamol, paracet etc er helt ufarlig.. Følg bruksanvisningen..

Skrevet

paracet er det eneste smertestillende og febernedsettende middelet som ikke tas opp av fosteret. Fikk vite dette av jordmor og lege sist jeg var gravid.

Skrevet

ÅÅ takk og lov - for jeg holder ikke ut mer - da skal to paracet straks inntas og jeg går og legger meg! (Igjen)

 

Tusen hjertelig takk for raske svar :0)))

 

Skrevet

Bare en liten tilleggsopplysning: Det er mange tabletter som er akkurat det samme, f.eks pamol, paracetomol, og paracet. Det betyr at alle disse er greie å ta. Det er bare ulike produsenter. Det er hvilket virkemiddel som brukes som teller. Ibux og Ibumetin er også det samme.

Skrevet

Paracet og Paralgin forte er det eneste du kan ta tror jeg. Sistnevnte bare når det er virkelig nødvendig.

 

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...