Gå til innhold

Kjempestor baby.Hjelp!


Anbefalte innlegg

Min baby på 11 uker er blitt 8 kilo. Har også vokst ca 13 cm på lengden. Får bare mm!!! Jeg er redd hs kommer til å hetse meg på 3 mnd kontroll og anbefale slanking. Jeg vet ungen er stor, men det er en frisk og blid og ellers helt nydelig baby. Var under snittvekt ved fødsel, så har hatt en vektoppgang på utrolige en halvkilo i uka. Tror dere jeg kommer til å få kjeft av hs? Ammer faktisk bare hver 3.- 4. time. Orker ikke tanken på å prøve å slanke ungen min.

Lenke til kommentar
https://forum.klikk.no/foreldre/topic/6976652-kjempestor-babyhjelp/
Del på andre sider

Fortsetter under...

Min ettåring har også alltid vært stor. La på seg ca 500gr pr uke i starten. Nå er han 12,3kg, frisk og fin og en flott gutt. Så lenge barnet er fullammet, snakker man ikke om overvekt. Og fullammede spedbarn skal ALDRI slankes! Vær glad for at du har så næringsrik melk, og at du ikke trenger å være redd for at barnet får for lite. Velfødde barn tåler også bedre en sykdomsperiode, jeg vet, for jeg har en av hvert slag. Kos deg med godklumpen og ammingen!

Men på helsestasjonen hvor jeg går vet jeg om flere som er blitt beordret å kutte ned på matingen. selv om det bare er mm. og selv om deres babyer var mye mindre enn min. hva sier jeg hvis jeg blir bedt om det samme? Jeg blir jo nesten flau over å ha en så stor unge, akkurat som folk mener jeg overmater og plager ungen min. Alle kommenterer det. Det er trist. ungen er jo bare slik, og er elsket svært høyt av både mor og far.

Kjære deg! Du må ikke bekymre deg så:-) Husk på at det er DU som er mamma, og du kjenner barnet ditt best. Helsesøster kan komme med råd, men det er du som bestemmer hvilke råd du skal følge. Barnet ditt er flott, og det er ingen som kan tvinge deg til å slanke det (det er jo bare en helt urimelig tanke...!)! Min lillegutt har begynt å gå for noen uker siden, og nå så besteforeldrene stor forskjell bare på et par uker. Babyfettet renner av skal du se! Prøv å legge bekymringene av deg og kos deg med den lille :-) Lubbne babyer er jo så søte da!

Annonse

Jeg har en kjempebaby. Var 3670 g da han ble født og 8 kg da han var to mnd. Nå er han 6,5 mnd og litt over 12 kg. Han fikk bare morsmelk til han var 5,5 mnd, da gav han utrykk for at det ikke var nok lenger.

Jeg veier han hver 14.dag og er like spent hver gang. Han er frisk som en fisk og en nydelig god gutt:)

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...