Gå til innhold

Ett spm bare..... :c)


Anbefalte innlegg

Skrevet

Jeg er gravid for første gang..... Når bør jeg dra på kontroll til legen?

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Jeg ringte legen med en gang jeg fikk vite jeg var gravid og fikk kontroll i 8 uke :) Var hos jordmor i uke 12.

Skrevet

Jeg er 7+4 og var hos legen da jeg var 7+2...tok blodprøver og leverte urirprøver og fikk ny time til 1.sv.sk-kontroll når jeg er 8+1 :)

Tror det er VELDIG individuelt fra lege til lege når de synes det er passende å komme... For min del så hadde jeg en del spm...i tillegg til at jeg mistenker å ha lave jern- og vitaminlagre...derfor greit å sjekke tidligst mulig sånn at jeg kan rette på det med en gang :)

 

Lykke til! :)

Skrevet

Hei. Ring legen din og spør du. Jeg var der forrige uke da jeg var 8+6. Han hadde ikke noe i mot å fylle ut papirer allerede da siden jeg har vært på UL..

 

Nå skal de sies at jeg bor i ei bygd, og har kommunelegen som fastlege. En MEGET flott og flink ung lege som tar alt seriøst.

Skrevet

jeg ringte min lege med en gang og fikk time da jeg var litt over 5 uker bare på vei! han syns d var helt ok, og var topp gjennom hele svangerskapet. formante meg om å komme med en gang jeg følte for det! så hadde mange besøk der bare for å lytte og spørre om ting. han var kjempeflink! noe annet m den der her...s jordmora gitt..... :(

Lurt å bare ringe å høre iallefall! er alltid moro å komme på kontroll.. da er man liksom skikkelig igang! :)

Skrevet

Takk, takk, til alle svar!! :) Blei mye klokere!! :)

Skrevet

Jeg var hos legen i uke 6. Bare ring og si i fra at du er gravid så vil de spørre deg hvor langt du er på vei og sette opp en time som passer ut fra det:o)

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...