Gå til innhold

Overgangsstønad????Kan noen hjelpe meg?


Anbefalte innlegg

Videoannonse
Annonse
Skrevet

 

Tror det er noe du får hvis du er alenemamma

Skrevet

Du kan få overgansstønad i 3 år viss du blir aleneforsørger og ikke har jobb. Da har en mulighet til å ta utdannelse og få deg en skikkelig jobb, slik at en kan forsørge barna sine selv. Tror det er rundt 7000 kr mnd. Det er en trygdeordning. Du finner alle opplysningene du trenger på trygdeetaten sine nettsider, hvem som har rett på, hvor mye, søknadsskjema osv.

Skrevet

Det er en stønad til deg om du er eneforsørger. Den er på litt over 9000 i måneden, ikke 7000. I tillegg får man dobbelt barnebidrag vet jeg.

 

Skrevet

Overgangsstønad er noe man får hvis man er aleneforsørger.

 

Den er på ca 9300, men blir redusert hvis du har en inntekt utenom på over 31000 i året.

 

Man får IKKE dobbelt bidrag, men dobbel barnetrygd.

 

 

Skrevet

Lurer litt på det her med overgangsstønad. Jeg har fast jobb. Er gått ut i permisjon. Er alene forsørger. Vurderer å bli hjemme et ekstra år, når permisjonen er over. Har jo rett på 1år til med perm fra jobb uten lønn, men må jo ha en inntekt. Kan jeg da få overgangsstønad??

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...