Anonym bruker Skrevet 1. november 2006 #1 Skrevet 1. november 2006 Er i 5 uke, har satt inn 2 befruktede egg, med samboers sæd og ukjent kvinnes egg (lik meg i høyde,farver). Er det flere av dere her ? Etter 3 spontantaborter, 4 mislykkede prøverørsforsøk, så håper jeg inderlig det går bra denne gangen. Ikke noe feil, men mest sannsynlig har jeg for gamle egg, er 41 nå var 37 ved første mislykkede graviditet. Går jo gjennom de mest vanskelige ukene nå, og er livredd, men må jo være glad også pga positive tester.
❤lille stjerne❤ Skrevet 2. november 2006 #2 Skrevet 2. november 2006 Hei! Gratulerer med graviditet! Jeg tror ikke (har ikke sett i allefall) at det er noen i akkurat samme situasjon som deg her. Men det er mange hyggelige mennesker, både hetrofile og lesbiske, enslige og i par som er gravide og som prøver å bli gravide her. Praten går om alt mulig, testing, prøving, symptomer, fødsler, utstyr og følelser, så du er hjertelig velkommen til forumet! Ønsker det lykke til med denne graviditeten og håper alt går bra nå. Betyr det at du har to i magen når det er satt inn to egg, eller er det bare et av dem som fester seg?
Anonym bruker Skrevet 2. november 2006 #3 Skrevet 2. november 2006 Takk for tilbakemelding! Har satt inn 2 befruktede egg, men vet ikke enda om det blir to, skal være glad om det blir ett velykket. Skal på ultralyd i uke 7. Men, etter 3 sa, 4 mislykkede (Ingen positiv test) prøverør med egne egg, er jeg veldig spent nå. Tørr ikke tenke på hvilken nedtur det blir om dette feiler... Før innsettelsen tenkte jeg veldig mye på donoren, så henne for meg på en måte da jeg vet øynefarge, høyde og hår. Hun er jo også svært omtenksfull da hun gir bort egg gratis, har donert tidligere og har egne barn. Det sistnevnte var faktisk bedre å høre enn at høyde, farger på donor stemmer med meg. Men, nå etter innsettelsen tenker jeg ikke på donor i det hele tatt, nå er frøet samboern min sitt og så mitt... ;o) Tror jeg var litt mikrokvalm i dag tidlig, aldri vært det tidligere, håper faktisk på å bli megakvalm, sorry dere som plages med morgeskvalme
callmebecka Skrevet 2. november 2006 #4 Skrevet 2. november 2006 Gratulerer! Så fantastisk at du er gravid! Fasinerende dette med donorer, før jeg ble gravid var vi ganske opptatt av hvilke valg vi hadde gjort, men underveis i graviditeten ble det bare mindre og mindre viktig, helt til vi faktisk glemte det helt. På et tidspunkt fantaserte jeg om at hvis vi fikk en gutt ville han kanskje bli lavere enn meg fordi alle menn i min kones familie er lavere enn meg. Tok ganske lang tid før jeg husket at hennes gener jo ikke var direkte avgjørende på det punktet... Kos deg med kvalmen! Forhåpentligvis blir den ikke værre enn at du bare kan nyte den! Og blir den skikkelig ille, så er vel det greit også...det varer jo ikke evig;)
lindynatt Skrevet 5. november 2006 #5 Skrevet 5. november 2006 hei på fub finner du flere andre i din situatsjon
kengurumamma Skrevet 11. mars 2007 #6 Skrevet 11. mars 2007 Samboeren min og jeg er i samme situasjon med eggdonasjon.Hvilken klinikk brukte du/dere?
Anonym bruker Skrevet 14. mars 2007 #7 Skrevet 14. mars 2007 Hei, Jeg donerte selv egg og synes det er spendene å høre hva dere som har motatt egg føler og tenker om det:) For meg var det helt strålende å kunne donere. Vi er selv afhengige av donorsæd, så det føles som å gi litt tilbake...
lindynatt Skrevet 16. mars 2007 #8 Skrevet 16. mars 2007 hei gratulerer med graviditeten. Hvis du ser inne på fub, finner de mange andre som har blitt gravide/ fått barn med ED
Hurra_69 Skrevet 16. mars 2007 #9 Skrevet 16. mars 2007 Til lykke med graviditeten :-D Håper nervøsiteten ikke tar helt overhånd, det er så mange faser og en lang ventetid. Håper du kan nyte øyeblikkene, også de med kvalme og halsbrann...! Tvi tvi og alt godt til deg og dine! Og en jubelhurra til alle oss som får den ekstra hjelpen vi trenger, når naturen ikke gir oss det av seg selv!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå