Anonym bruker Skrevet 31. oktober 2006 #1 Skrevet 31. oktober 2006 Jeg fullammer og har en fornøyd baby. Hun ser godt ut og spiser med ca 2 timers intervaller på dagen. Sover 19-08 om natta med 2 puppinger. Bør jeg begynne med introduksjon av noe mat? Eller anbefales det å bare gi pupp lengst mulig?
Turbomamma (gutt 170606) Skrevet 31. oktober 2006 #2 Skrevet 31. oktober 2006 Jeg ville ikke begynt enda. Min lille på 4,5 mnd var oppe og spiste 5-6 ganger i løpet av natta, så jeg har begynt med litt grøt nå. Det fungerer fint for oss. Han elsker det og sover mye lengre etapper på natta. I natt ammet jeg faktisk bare 2 ganger. Hurra! Holdt på å gå opp i liminga av å amme hver 1,5 time hele natta.... Men jeg hadde ikke trodd jeg skulle begynne så tidlig - og ville ikke gjort det hvis jeg var deg enda. Men du gjør selvfølgelig akkurat hva du vil med din lille jente ) Lykke til videre uansett!
bmlb Skrevet 31. oktober 2006 #3 Skrevet 31. oktober 2006 Jeg har en gutt på 4,5mnd. Han får grøt på ettermiddagen pga det ble veldig mye amming på dagtid. Han liker godt grøt og hyler av fryd når vi ordner til måltidet. Det er selvsagt ikke nødvenig med grøt men jeg tror ungene har godt av små smaksprøver av mat når de er ca4mnd.
Anonym bruker Skrevet 31. oktober 2006 #4 Skrevet 31. oktober 2006 Takk for svar! Ja, jeg tror jeg vil vente en stund til jeg. Ble bare så usikker da mamma kom og sa at hun hadde begynt for lenge siden hvis det var hennes barn. Det var visst vanlig før, ja. Mente at dersom vi ventet alt for lenge, så ville det ta lang tid før babyens tarmer vente seg til maten...hmmmm.... En søster av meg ventet til babyen var 9 måneder, men da var det ganske mye styr med magen.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå