Gå til innhold

Bratsj og Mira05


Anbefalte innlegg

Skrevet

Ang for lite fostervann:

- Jeg hadde ingen mistanker i det hele tattden veien, men hadde kjent sterke bevegelser en stund da. Var inne til ekstra kontroll på føden 3/10 på grunn av sterke kynnere og mengder med slim.

Det ble foretatt ultralyd da og tatt div. mål. De fant da ut at ungen var litt liten og jeg lå så vidt innenfor normalen med mengde fostervann.

 

De måler da etter hvor stor plass det er rundt ungen (var da i uke 27). Er i uke 27-28 det skal være størst mengde fostervann i et svangerskap. Er blitt fulgt nøye med jevne ultralydkontroller og har ligget innenfor normalen helt til nå virker det som. Ungen ligger også under normalen.

 

Fostervann produseres både av barnet og morkaken.

Alle målinger og gjennomstrømninger ser greie ut, og de finner ingen ting unormalt, men i enkelte svangerskap blir det visst rett og slett bare slik.

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Ok, takk for oppklaring.

Så faktisk var det en ren tilfeldighet de oppdaget at du har litt lite da ?

(siden det ikke har sammenheng med hverken kynnerene eller slimet du hadde)

 

Skrevet

Tusen takk for at du tok deg tid til å svare!:) Greit å vite, liksom!

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...