Gå til innhold

HJELP!!!


hvorlangtkandetteegentligvære.

Anbefalte innlegg

Skrevet

Hei

 

Har akkurat fått beskjed om at jeg har stor mangel av folat. Har vært litt sløv på å ta billetten (hvem har mangel på det lissom). Noen som vet noe om hvor mange jeg kan ta pr dag uten at det er noe krise??

Aldri hørt om at noen mangler dette..

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Krise avblåst. Fant følgende setning på nettet: Store menger folsyre er ikke farlig.

Jeg kjører overdoser av folat-piller fra i dag av.

Skrevet

Ville ikke tatt for mye. Jeg fikk også beskjed om at jeg hadde for lavt folat, men man skal ikke ta mer enn en i døgnet uten at annet er avtalt med lege. Ring legen din og spør. det er det tryggeste.

Skrevet

Hør om du har mangel på B12 også! Viktig å ha nok B12-lager, for har en for lite a det kan det føre til at kroppen tar opp for lite av Folat enn den er i stand til!

Ta B-vitaminer!

Ta en prat med legen!

En skal vel kun ta 1 tbl folat per dag...

Skrevet

Ok.. Da har jeg akkurat vært nede å hamstret b12 også. Så jeg følger rådet ditt Bare Ine, og har også moderert meg litt fra i går, så nå skal jeg ta en pille om dagen. Skal ialleflal gjøre alt jeg kan for å huske det..

Tusen takk for gode tips:-)

Skrevet

Det er anbefalt aa ta 400mg pr dag for proevere og gravide. Det er ikke farlig aa ta for mye fordi folat er vannloeselig og oppfoerer seg likt som for eksempel C-vitaminer, det som er overfloedig gaar ut med urin. Jeg tar 800mg pr dag, rett og slett fordi det var det jeg fikk tak i... =o) Og selv om det er best aa ha tatt foer man blir gravid, saa gjelder som med alt annet; bedre sent enn aldri.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...