gladjinta Skrevet 24. oktober 2006 #1 Skrevet 24. oktober 2006 Vi har fått to nydelige barn, men også et lite problem: Vi får ikke med hunden vår når vi har med vogna......Kjører V40 og har en Simo kombivogn. Kan jo ikke sette igjen hunden hjemme hver gang vi skal ut og farte. Må derfor kjøpe ny bil eller ny vogn. Men: hvilken vogn blir så liten sammenlagt at man også får med en hund på 30 kg ved siden av? Noen som har et tips/erfaringer med vogn? Hva gjør andre hundeeiere? (Må vi kjøpe "buss"? Er klar over at det finnes stasjonsvogner med bedre plass enn den vi har, men....er jo billigere å kjøpe vog...)
Anonym bruker Skrevet 24. oktober 2006 #2 Skrevet 24. oktober 2006 Blir ikke EasyWalker veldig liten sammenlagt ? Har selv en maclaren-trille (techno XT) som jeg bruker når jeg ikke skal på tur i terrenget. Den er lang og smal, så den får du lagt inntil seteryggen.
Julla Skrevet 24. oktober 2006 #3 Skrevet 24. oktober 2006 EasyWalker er helt suveren og tar svært liten plass når den slås sammen. Er meget fornøyd med denne vognen. EasyWalker classic tar minst plass.
novemberbaby nr 2 på vei :) Skrevet 25. oktober 2006 #4 Skrevet 25. oktober 2006 Nå har ikke vi fått barnet enda, ikke har vi fått testet plassen skikkelig med tanke på vogn og hundebur heller. Men vi kjører en Ford Mondeo stasjonsvogn, og det er en av de største har jeg blitt fortalt. God plass! Usikker på om vi får s3'en inn uten å ta av hjul el.l. i bagasjerommet ettersom vi har hundebur... Vår hund veier også 30 kg, buret er tilpasset og er ikke superstort men tar vel halve bagasjerommet.. så vi må teste litt ut. Evt må vi legge "toppen" på vogna i baksetet hvis det ikke går...har jo plass til det siden vi bare har ett barn, ikke to. Men som du sier, billigere å kjøpe vogn en ny bil! Iallfall er teutonia spirit s3 veldig lett å legge sammen, hjulene kan tas av og selve sittedelen kan kneppes av. Ikke så mye hjelp i dette innlegget kanskje, men håper du finner utav det - lykke til
<3 + <3 + <3 Skrevet 25. oktober 2006 #5 Skrevet 25. oktober 2006 Heisann! Vi har også s3, og ville ikke anbefalt den ved siden av et stort hundebur...den er nokså romstor sammenlagt i forhold til mange andre! OTH derimot blir helt flat sammenlagt, men ganske lang...ellers tar ikke EW store plassen....men aller helst ville jeg anbefalt dere å ta en titt på TFK joggster twist, den blir utrolig LITEN sammenlagt da den legges sammen på en helt unik måte!! Gå inn på deres nettsider så kan du se instruksjonsvideo av bruken av den vogna;) Lykke til!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå