vi blir 4 :o) Skrevet 23. oktober 2006 #1 Skrevet 23. oktober 2006 Når skal man begynne å gi barnet tran? og hvor mye? Lillegutt får mme, og er 6 uker.. burde vel begynne snart da?
~anette & lukas + ella ~ Skrevet 23. oktober 2006 #2 Skrevet 23. oktober 2006 De anbefaler å begynne med tran fra 4 ukers alder. Begynn med 2 ml og øk til 5 ml innen barnet er 6 mnd.
Anonym bruker Skrevet 23. oktober 2006 #3 Skrevet 23. oktober 2006 Jeg synes det var noe dritt med tran. Uansett hva som skjedde, luktet det av alle ting etterpå. Selv om jeg tok henne med i dusjen, badet ol etter tranen.Så jeg begynte med d vitamin-dråper, som helsesøster sa var helt greit. Men hun anbefalte å begynne med tran igjen etterhvert, når dattera mi slutter å gulpe så mye. Hun (6mnd) gulper egentlig lite, men den tranen kommer alltid opp igjen. De dråpene har jeg bare i litt mme til kvelds, men finnes jo også smokk man kan sprøyte det inn med, eller så kan man ta det på en t-skje.. Jeg er fornøyd hvertfall
vi blir 4 :o) Skrevet 24. oktober 2006 Forfatter #4 Skrevet 24. oktober 2006 min gutt gulper også mye, så det høres ut som de dråpene er en god ide.. får man kjøpt de på apoteket?
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå