Gå til innhold

Hvor mange sovestunder på dagen (8 mnd)?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Frøkna mi har de siste to-tre månedene sovet 3x30-60 minutt hver dag. I de siste dagene har hun ikke villet sove på ettermiddagen. Og selvsagt blitt litt småsur og gretten, men enda surere hvis jeg forsøker å legge henne. Det gjør også at de rutinene vi har hatt, blir litt snudd på hodet.

 

Er det hun selv som nå regulerer døgnet sitt, slik at hun vil sove bare to ganger for dagen, og måltidene sine (spiser mer fast føde nå)?

 

Så jeg bør bare gi henne tid til å finne ut av søvnbehovet, og deretter tilpasser rutinene deretter når det faller på plass?

 

Takk for svar :)

Videoannonse
Annonse
Skrevet

jenta mi slutta med tre dupper da hun var seks mnd ca, men da hadde hun også litt lengre dupper enn barnet ditt. Da hun var åtte mnd hadde hun to dupper ja, en på formiddag og en på ettermiddagen (10-12 og 1515-1700), og slik sover hun enda (ti mnd). :)

 

Jenta mi regulerte det også selv slik som det virker som om jenta di holder på med? Gi det litt tid og se om det er noe forbigående eller om hun driver å forandrer det selv. :)

Skrevet

Vi endret fra 2 til 3 dupper for et par uker siden, jenta mi er nå 8,5 mnd. Nå sover hun 2x 1-1.5 time. (ca: 9-10.30 og 13.30-15.00) Legger henne for kvelden 18.30.

 

Hun ble bare grinete da jeg la henne for tredje dupp, det var da vi endret det til to ganger daglig.

 

Med hilsen

Skrevet

Min gutt er 7 mnd, og slik ser våre rutiner ut:

 

0700 morgen

0900-1100 sover

1400-1600 sover

1900 natt

 

ca sånt! Jeg er heldig som har en som sover så lenge i slengen, men vi sliter litt mer om natta.

 

Skrevet

gutten min på 8 mnd har 2 dupper.

Første er i 9 tida,da sover han ca 1 time.

Neste er i 1-2 tida da kan han sove alt fra 1-3 timer

Skrevet

Lillesnupp her er 9 mnd, det er ganske likt som I&Y:)

Fro et par mnd siden gikk hun fra 3 til 2 soveøkter på dagen, det kan gå ganske naturlig for du merker kanskje at babyen vil være mer våken. Nå sover lillesnupp fra 09-12 ca og fra 15-17 ca.

 

Så gjør som foreslått over her, gi det litt tid så går det seg nok til av seg selv..

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...