Gullblomst Skrevet 13. oktober 2006 #1 Skrevet 13. oktober 2006 Sambo var hos legen i dag å leverte sædprøve. Han fikk beskjed om at antallet var 17.mill, noe som er i underkant av det normale. Hva er det normale antallet??? Noen som vet? I tillegg fikk han beskjed om å komme tilbake på mandag for å ta boldprøve. Hva kan de se ut ifra en blodprøve?? Jeg har lest på riksen sin internettside at en ser etter mer enn bare antall ved en sædprøve. Hvorfor har ikke sambo fått informasjon om mer enn antall? Hva med mobilitet og vitalitet? Er det vanlig at man ikke får beskjed om sånt? Noen som vet?
Cmoi Skrevet 13. oktober 2006 #2 Skrevet 13. oktober 2006 Ditto Vi var inne og leverte sædprøve, og min sambo fikk bare til svar at alt var ok. ????? Hva betyr det? Ingen sa noe om antall, om de var defekte eller om de var friske nok til å "nå" målet. Det vi har tenkt er å spørre om grundigere svar på prøvene hvis vi ikke får det til snart. Hadde en SA i februar var da kommet til uke 7. Vi gir det en pp til og deretter er tiden kommet for mere utredning av begge.
snøfilla - mamma til 2 Skrevet 13. oktober 2006 #3 Skrevet 13. oktober 2006 Leverte han sædprøve på Riksen? Der har de et skikkelig laboratorium som sjekker ut alt ved sæden. Så fyller de ut et skjema som sendes til fastlegen og der skal alle hans verdier stå + det som er normalverdier. Hvis der bare er legen han som har sett på prøve så blr han nok levere en ny en på en fertilitetsklinikk. Blodprøver er vel en del av utredningen. Kromosomprøve kanskje?
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå