Susan*lillegutt og mini* Skrevet 13. oktober 2006 #1 Skrevet 13. oktober 2006 til den gynekologen jeg gikk til med lillegutt bare for å høre han synspunkt i en sak? Vi har flyttet fra den kommunen,til en annen,og går til oppgøling på sykehuset her,men får så motsigende mld. fra legene der,at jeg vet ikke hva som er rett eller ikke,og jeg stoler 100% på han som gikk til med lillegutt. Det dreier seg om jeg har kort livmorhals eller ikke. Da jeg gikk med lillegutt som var livmorhalsen i uke 22 mm,nå er den en plass mellom 20-30mm (skal vel være ca.40-50mm) men fikk beskjed at dette var vanlig når man hadde en fødsel bak seg, men på en måte har jeg to,fødte tvillinger i uke 18,og etter det ble jeg gravid med lillegutt,og fikk supert oppfølging av en privat gynekolog,nå er jeg gravid igjen 12+3 og synes oppfølging nå er elendig,har vært på 3 UL med 3 forskjellige leger,som ikke kan svare på min spørsmål. Så blir det for dumt å ringe til han jeg gikk til sist,bare for å høre hva han synes? Har prøvd å ringe jordmor i hele uka,men enten er hun opptatt eller fri,og nå er absolutt ingen på helsestasjon,ikke før mandag. Synes det er dårlig,at når jeg har vært på kontroll,på UL,så er jeg mer lei meg enn glad og lykkelig når jeg går ut derifra,jeg gikk gråtende ut derifra første gang for jeg var så sint,og får beskjed om at de ikke kan gjøre noe før i uke 24 uansett,og at lillegutt plutselig ikke er født fortidlig (han er født i uke 35+0) det er jo fortidlig,ikke mye,men det er prematurt. Hva synes dere? Kan ikke gå til noen andre enn sykehuset,da det ikke er private gynekologer på flere mil her.
Anonym bruker Skrevet 13. oktober 2006 #2 Skrevet 13. oktober 2006 Klart du kan ringe. Jeg selv ringer frem og tilbake til gynekologer, jordmor og leger når jeg ikke er fornøyd med svaret jeg får. Sett opp spørsmål punktvis og spør! Ikke gi deg før du får et svar. Man skal ikke gå rundt å bekymre seg.
MammaAskepott Skrevet 13. oktober 2006 #3 Skrevet 13. oktober 2006 Ville tatt ein telefon til din forrige lege/gynekolog, eller om du har anledning til det, ta turen til nærmeste by og gå på ein privat kllinikk for å få ein utredelse du kan stole på. Etter den historikken du har så bør du jo få bedre oppfølging enn flergangsfødende har i dag. Da er det sjeldne kontroller i utgangspunktet, men veit at ein blir nøye oppfulgt dersom noko var "utenom det vanlige" i tidligere svangerskap og fødsler.
Susan*lillegutt og mini* Skrevet 13. oktober 2006 Forfatter #4 Skrevet 13. oktober 2006 Takk for svar,da skal jeg ringe å høre hva han sier =)
Susan*lillegutt og mini* Skrevet 13. oktober 2006 Forfatter #5 Skrevet 13. oktober 2006 der var de stengt for i dag,ja,ja.. Er det noen som har peiling på dette med livmorhals og slikt eller?
MammaiLarvik Skrevet 13. oktober 2006 #6 Skrevet 13. oktober 2006 Kanskje du finner noe på nettet et sted..... Men det har du vel allerede tenkt på.....?
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå