1 gull i magen Skrevet 11. oktober 2006 #1 Skrevet 11. oktober 2006 Jeg skal sette inn egg i morgen(2stk) og gleder meg til dette, og vet at jeg må prøve å ta det med ro, men idag fikk jeg telefon fra en jobb jeg hadde søkt på og vært på intervju på for en stund siden som jeg gjerne vil ha ( har gått hjemme to år) og fikk tilbudet om den idag. Takket ja da den egentlig skulle starte 1. november, og jeg trenger jo jobb uansett, og hvertfall hvis jeg nå blir gravid. Men etter at jeg hadde takket ja, sa han at jeg skulle begynne på mandag16. okt. HJELP.... Hadde ikke lyst å si noe, men nå er jeg veldig i tvil om hva jeg skal gjøre. Vil jo ha jobben, men har ikke lyst å utsette meg for mye som kan gjøre at jeg mister.. Er det noen som vet hvor lenge man blir sykemeldt etter innsetting? Kan jo ikke starte ny jobb som sykemeldt heller. Masse tanker i hodet mitt nå. Måtte bare få de ut.
4blir5 ¤KS 02.07.09¤ Skrevet 11. oktober 2006 #2 Skrevet 11. oktober 2006 Hei hei, der jeg er blir vi tilbudt sykemelding i 3 dager, altså fra uttaksdag og tom innsetting, utover det må du til fastlegen å evt få lenger sykemelding.. Så utifra det så kan du jo starte på mandagen.. Og du trenger ikke å fortelle om dette før det evt er nødvendig. Skjønner du tenker sånn, men som de sier hvis det fester seg så gjør det det, men alle er forskjellige så bør jo kjenne på kroppen. Eg har gjort alt jeg pleier jeg i rugeperioden, har ikke testet ennå, så det gjenstår jo å se.. Kanskje en ny jobb og nye impulser vil gjøre at rugetiden går fort, for enn kan bli løyen av å tenke for mye!!! Lykke til:)
vekt-75 Skrevet 11. oktober 2006 #3 Skrevet 11. oktober 2006 Hei Dette er et vanskelig tema, med tanke på jobb. Jeg vet heller ikke helt hva jeg skal si, har fått ny sjef for noen uker siden. Han gammle sjefen var så snill og grei, kunne prate med han om alt.Men han nye kjenner jeg ikke så godt enda,har ikke fortalt han noe om dette enda. For noen dager siden fikk jeg høre av noen andre på jobb at det var en kollega som hadde fortalt han at vi tar ivf forsøk. Nå skal han snart ansette flere og jeg er redd for og bli nedprioritert pga, av dette. Du trenger jo ikke og si noe enda, ny jobb eller ny sjef. Dette er ikke lett. Ønsker deg bare lykke til Klem
Snooopi Skrevet 11. oktober 2006 #4 Skrevet 11. oktober 2006 Lykke til med innsetttingen i morgen! Gratulerer med ny jobb! Vil bare si at jeg ikke har vært sykemeldt ved noen av mine 3 forsøk, kun den ene dagen eggene ble tatt ut. Jeg starter og i ny jobb 1 november, og jeg regner med innsetting 28. oktober. Så jeg er vel litt i din situasjon? Jeg gleder meg til andre ting å tenke på og er selvfølgelig kjempespent! klem fra
1 gull i magen Skrevet 11. oktober 2006 Forfatter #5 Skrevet 11. oktober 2006 Tusen takk for svar. Blir litt oppmuntret av det. Hadde en lang prat med mannen min i ettermiddag, og vi er enige om at jeg skal vente med å si noe. Og det er jo sant at det er greit å ha noe annet å tenke på. Er jo to laaange uker fram til testing.Men bare å tenke positivt og håpe på det beste.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå