Gå til innhold

Hormonsykdom som gjør at man aborterer ofte(re)?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Noen som kjenner til dette, hva det er og hvordan det utarter seg? Hørte at et familiemedlem til ei i svigerfamilien min hadde dette, men samtalen dreide i en retning som ikke gjorde det naturlig å spørre noe mer om det... Og at det _kan_ hjelpe med sukkersykemedisiner???

 

*nyskjerrigper*

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Jeg har PCO og har fått beskjed om at man lettere ken oppleve sa når man har det ja.. Går på Metformin (mot insulinressistanse), og det skal visstnok kunne hjelpe mot sa.

Skrevet

Det er vel kanske PCOS? De går ihvertfall på metformin. Jeg går også på metformin, fordi jeg har insulin resistanse og det kan hjelpe meg å bli gravid samt å beholde... det er de to jeg kommer påsom har metformin behandling... (diabetes medisin)... Har du hatt UL og sett om der er cyster?

Skrevet

Takk for svar begge to :o)

Ikke meg som har det, men ei i "Indirekte familie". Vet ikke om hun visste det fra før av, men fant det i alle fall ut etter en sa (?) som hadde skjedd i uke 2-3, men ikke oppdaget før etter 3,5mnd pga at den ikke kom ut... Ble invitert på å være med i et forskningsprosjekt på det der med medisiner, og skulle egentlig fått en "hestekur" nå i høst, men ble gravid i stedet :oD Er nå 3-4mnd på vei og har sett levende baby på UL :oD Veldig glad på hennes vegne nå - dessuten har hun termin rett rundt mi snuppe si 2års dag :o)

 

Er det forresten forskjell på PCO og PCOS?

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...