Anonym bruker Skrevet 7. oktober 2006 #1 Skrevet 7. oktober 2006 jeg er mor til to barn, 2 og 3 år er de nå. de har ingen kontakt med barnefar. det har vært veldig mye trusler osv, har hatt voldsalarm pga mye styr.....lang historie!! uansett så har jeg aldri turt å kreve barnebidrag fra han, og har derfor sagt til trygdekontoret at vi har en privat avtale....men merker mer og mer at jeg trenger å få barnebidrag, så jeg vil få det ordnet. så sp.målet mitt da er, må han betale tilbake (eller staten betale tilbake) for de 3 årene som har vært? og hvor mye får man for 2 barn fra staten? (far har ikke jobb...)
Maja78 Skrevet 7. oktober 2006 #2 Skrevet 7. oktober 2006 Som jeg har blitt fortalt,så skal far betale fra dag 1. Men du har sagt til tr.kont at dere har privat avtale,så da må du nesten prate med de om tilbakebetaling, evt forklare hvorfor du sa dere hadde priv avtale.(Noe jeg IKKE tror vil skje) Men for all del...kan jo være at de også fatter at det har vært grunner til at du måtte si dere hadde priv avtale. Hvilke satser tr.kont har på bidrag er jeg usikker på...tror det er ca 1200 pr barn,men som sagt usikker.
Anonym bruker Skrevet 7. oktober 2006 #3 Skrevet 7. oktober 2006 Jeg vet ikke hvordan det er med etterbetaling når trygdeetaten har levd i den tro at faren har betalt privat. Når far ikke har noen kontakt med barna skal en ha fullt bidrag. Hvis han ikke har jobb vil han få fritak for å betale bidrag, men du vil få 100% av statens forskudd. Hvis jeg ikke huske helt feil er det på 1.230,-kr pr.mnd pr. barn.
1 høne i haneflokken-født Skrevet 7. oktober 2006 #4 Skrevet 7. oktober 2006 2480 er minstebidrag for 2 barn, men det er visst far har barna 4-8 overnattinger i mnd, det som er vanlig, er ikke sikker om minstebidraget øker sersom han ikke har de..... han må nok ikke betale for de 3 årene han ikke har betalt, for det er din egen plikt å få krevd de pengene, husk også at dersom du har mer inntekt enn en overgangsstønad så må både du og han betale ca 900 kr for å kreve barnebidraget av staten, men det er jo verdt det da, for du går glipp av ganske mye penger i mnd jeg har 2 gutter som nå er 4 og 6 år som jeg har vært alene med siden minsten ble født, nå betaler barnefar 3480 kr i mnd som blir trekt direkte av hans arbeidsplass som kommer til meg en gang pr mnd, og han har bare en vanlig sjåfør jobb, så du går nok glipp av mye penger ja lykke til da klem
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå