Love2bemom Skrevet 5. oktober 2006 #1 Skrevet 5. oktober 2006 Selvsagt ringte det en dame fra NAV(tidligere aetat)og lurte på om det var lenge siden jeg hadde søkt en jobb sist. Nei sa jeg,ikke så lenge...Og den siste var jeg på intervju,men har ikke hørt noe fra.(garantert pga.jeg er gravid) Dette fortalte jeg da, og hun lurte på om jeg kunne søke på en jobb som selger på matbutikk...altså, stå rett opp og ned i flere timer...Njaa..sa jeg, det tror jeg ikke går så bra for min del...(sliter med smerter i lysk og bekken-og har en veeeeldig dårlig rygg til å stå rett opp & ned fra før av)I tillegg sa jeg som det faktisk er i denne verden: INGEN vil ansette ei gravid dame i sin 7ende mnd!!! Det er virkeligheten,...virket ikke som hun hadde forståelse for det da... Så hun ba meg søke, det var jo bare deltids stilling... Dumme ,dumme nav...har de ingen forståelse da?? Jeg har søkt på en annen jobb, slik at de ikke påstår at jeg ikke søker,men...skjønner ikke helt hva de maser om heller, dagpengene mine er strax slutt uansett de...*måtte bare få ut litt gravid - frustrasjon..........*
Hemmeline Skrevet 5. oktober 2006 #2 Skrevet 5. oktober 2006 Du kan jo alltids søke, som du sier så ansetter de sikkert ikke en dame i 7 mnd uansett. De vet jo det betyr å ansette en som sikkert går rett ut i sykemelding (ihvertfall hvis det er så mye ståing)... Men skjønner godt at du ble irritert på Navdama altså!
Anonym bruker Skrevet 5. oktober 2006 #3 Skrevet 5. oktober 2006 Kan du ikke søke da??????????? Jeg blir irritert av sånne som får dagpenger og ikke gidder å søke. Men du liker vel situasjonen din du, får penger å slipper å gjøre noe? Eller jo du må jo kansje søke på en stilling stakkars stakkars deg.
Anonym bruker Skrevet 5. oktober 2006 #4 Skrevet 5. oktober 2006 synes jeg var en dum kommentar..... du vet da ikke hvordan hennes situasjon er. man skl ikke dømme for tidlig.
Anonym bruker Skrevet 5. oktober 2006 #5 Skrevet 5. oktober 2006 Men kan hun ikke søke da? Sier jo at de ikke ansetter en som er gravid. Da kan hun vel søke og følge reglene da.
ina:) Skrevet 5. oktober 2006 #6 Skrevet 5. oktober 2006 Bare søk du så kan de ikke bruke det imot det i ettertid med tanke på å få utbetalinger/stønader. Skjønner du ble irritert. For det er jo som du sier, ingen anseter noen i 7 ende mnd som snart forsvinner ut i permisjon eller som går ut i sykemelding etter et par dager pga uegnede arb forhold for en gravid. kan ikke tenke meg at du syntes det er noen drømme situasjon med dine plager osv, de fleste ønsker jo å være fungerende i arb livet på tross av graviditet. Teit kommentar anonym.......
Love2bemom Skrevet 5. oktober 2006 Forfatter #7 Skrevet 5. oktober 2006 Helt enig...teit kommentar...men som du ser ina:), så er personen anonym...Slike tar jeg ikke så høytidelig. Poenget er at jeg synes det er unødvendig å måtte tvinges til å søke. Særlig siden jeg har søkt flere jobber den siste tiden,med samme respons. Altså, ingen gidder å ansette meg nå. Hele greia med den jobben,var jo at jeg har rett og slett ikke rygg til å stå rett opp & ned i utganspunktet(ryggen knekker totalt)men nå er det enda værre, siden jeg har fått muskel og ledd smerter i lysk og bekken området. Noe som med stor sannsynelighet vil vedvare,og kanskje bli værre. Hadde vært en drømmesituasjon for meg å hatt en jobb, særlig med tanke på å ha noe å gå tilbake til etter permisjon.Så kjære anonym, du som dømmer andre før du vet noe om de; så er jeg ikke en som sitter å "later"meg og mottar penger, for å unngå å jobbe.Ingenting jeg heller vil.Her jeg bor er det ikke bare bare å få seg jobb.Bor ikke i en stor by.Håper du aldri blir arbeidsledig,siden du ser på de som lavest av lavest.Jeg er ikke arbeidsledig for at jeg valgte det selv.Det var nedskjæringer der jeg jobbet. Så stå på du anonym,med din selvgodhet. I allefall, så ringte jeg opp til nav og forklarte situasjonen, og sa at jeg heller hadde søkt en annen jobb, som jeg kunne klare. Og det var helt iorden=)
ina:) Skrevet 5. oktober 2006 #8 Skrevet 5. oktober 2006 Så fint at du ringte dem og at de forstod situasjonen:))) Ønsker deg masse lykke til med jobbsøking og håper du "overlever" smertene og får et videre fint svangerskap )))
Love2bemom Skrevet 5. oktober 2006 Forfatter #9 Skrevet 5. oktober 2006 Tuusen takk ina;) Kjempesnillt=) Man blir jo litt frustrert av og søke og søke...og null respons pga graviditeten!Men men...Det får stå sin prøve!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå