Nicki_81 Skrevet 3. oktober 2006 #1 Skrevet 3. oktober 2006 Måtte jo bare ringe føden ettersom dere er så strenge =P Er lett å be andre ringe om det er noe, men når det kommer til en selv er man nok mer nølende og avventede. Jeg ble nok sjekket både her og der. Jeg hadde rett i at jeg har åpning, men livmortappen er fremdeles passe hard og lang. Kunne være en liten del av den jeg mistet. De er litt bekymret i og med at jeg har litt lite fostervann og fosteret ligger under gjennomsnittet til at jeg er 27+4, så derfor skal jeg tilbake til kontroll neste uke for å se om fostevannsmengden har økt noe. De kunne dessverre ikke si noe om hva som vil skje dersom det ikke øker som normalt, annet enn at de da må gå grundig til verks å se om de finner årsaken. Nå har jeg bare tatt noen blodprøver og underlivsprøver. Har vært så nervøs nå at jeg rett og slett er trett og sliten. Blir vel bare med litt kveldsmat og en kopp te før jeg sovner og håper jeg slipper å ta kontakt med føden igjen med det første. Måtte ringe med en gang hvis jeg fikk kraftigere kynnere eller de ble mer regelmessige. Ellers vil jeg takke dere alle for støtte og råd. En super gjeng!
Snupidupi Skrevet 3. oktober 2006 #2 Skrevet 3. oktober 2006 Bra at du e bidd undersøkt og får oppfølging... Flenk pie som gjør som vi sei Håpa alt orna sæ!!
vips-77 Skrevet 3. oktober 2006 #3 Skrevet 3. oktober 2006 Ja der kan man se hvor viktig det er å ta signalene på alvor.. Det skader virkelig ikke å ringe for mye... Det er mye bedre det, så får man ekstra oppfølging så legene kan hjelpe til så alt skal gå bare bra med babisen....
mammafor2gang Skrevet 3. oktober 2006 #4 Skrevet 3. oktober 2006 Takk for oppdatering!! Vi blir jo bekymret.... Lykke til da. Du får ta det pent og pleie deg selv... Ikke drive med løfting og bæring..... Det går nok helt sikkert bra!!
*Lucia* Skrevet 3. oktober 2006 #5 Skrevet 3. oktober 2006 Så bra at du ringte!! Flinke jenta!! :-) Nå må du slappe av og ta vare på deg selv! :-)
Yana Skrevet 3. oktober 2006 #6 Skrevet 3. oktober 2006 Du er vel100%sykmeldt nå. Ta vare på deg selv
tess27 jonathan kom 23.12.06 Skrevet 3. oktober 2006 #7 Skrevet 3. oktober 2006 bra du har blitt undersøkt:), ta vare på deg selv og slappe mye av:)
vero.no Skrevet 3. oktober 2006 #8 Skrevet 3. oktober 2006 Nå er det vel bare å holde seg i ro nå framover? Du er vel 100% sykmeldt nå?
popkind Skrevet 3. oktober 2006 #10 Skrevet 3. oktober 2006 Så bra du ringte føden, og ikke minst at du oppdaterte oss.... Var så spent på hvordan det gikk.... Håper det roer seg, og at nurket ditt får bli i magen en stund til!! Klem
t-79 og Jakob+ spire:) Skrevet 4. oktober 2006 #11 Skrevet 4. oktober 2006 åååå, så godt at du ringte da!! og så bra at du nå får så god oppfølging, det går nok helt sikkert bra :-) slapp av og ta godt vare på deg selv og mini :-) klem
M-82 har fått ei prinsesse:) Skrevet 4. oktober 2006 #12 Skrevet 4. oktober 2006 Hei:) Så bra du ringte føden,både jeg og samboer ble nærvøse da vi leste innlegget ditt... Ta godt vare på deg selv og bebisen klem
Hermelina Skrevet 4. oktober 2006 #13 Skrevet 4. oktober 2006 Da må du bare slappe av og ta det rolig, så håper vi alle at babyen din har det bra der den er og vil være der en stund lenger! : ) Lykke til!!
Gjest Skrevet 4. oktober 2006 #14 Skrevet 4. oktober 2006 flink jente!! bra du ringte, og at du ble fulgt opp!! og ikke minst at du sier ifra til oss andre her inne som tenker på deg!! take care!! klem
KrissyL & Aurora Skrevet 4. oktober 2006 #15 Skrevet 4. oktober 2006 Godt å høre fra deg... Vi har vært bekymret! Klem
Nicki_81 Skrevet 4. oktober 2006 Forfatter #16 Skrevet 4. oktober 2006 Er ikke 100% sykemeldt. Har vært 50% sykemeldt siste 2 måneder, og skulle bare fortsette som normalt. Kunne selvsagt ta meg en ekstra hvil en times tid om dagen (ligge strak ut) da det ville øke gjennomstrømningen i morkaka også virke vekst fremmende på babyen.
Gjest Skrevet 4. oktober 2006 #17 Skrevet 4. oktober 2006 Godt du får oppfølging. Du får være flink å lytte til kroppen din nå
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå