Gå til innhold

Såre bryst og puppenekt


Anbefalte innlegg

Skrevet

 

De siste dagene har brystene mine vært såre, som om jeg har små rifter i brystvortene. Det gjør ikke vondt annet enn når lille snuppa skal hekte seg på. Da krøller jeg tærne litt, men så går det over. Det er ikke vondt når ho spiser.

Det største problemet er imidlertid at ho ikke vil ha puppen. Ho vrir seg unna og gråter, men tar den til slutt. Vi har vært gjennom en liten runde før med puppenekt, men det ga seg fort. Den gangen var det heller ikke noe problem på natta. Nå er ho argsint når ho skal spise, uansett tidspunkt på dagen.

 

Noen som har vært borti lignende? Er det sårene på brystene som plager ho?

 

Blir litt stressa av det hele og det føles som om jeg har fått mindre melk. Har en på 2,7 år også som krever sitt.

 

Legger til at snuppa snart er 5 mnd så det er ikke startproblemer akkurat. Amminga har gått så og si smertefritt til nå. Fullammer ennå.

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Har du fått brystbetennelse pga sårene (ikke nødvendigvis med klumper) så kan melken smake rart, har du sjekka? Det kan også redusere melkemengden. Da må du snakke med legen om ab.

Skrevet

Hvordan ville det evt utarte seg?

Har aldri hatt brystbet.

Skrevet

Vel, du er sår nå ikke sant? Smak på melken din. Er den søt og god som vanlig? Legen kan sende en prøve til dyrking, da finner han ut om du har bakterier. Og kan gi deg riktig ab.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...