Anonym bruker Skrevet 26. september 2006 #1 Skrevet 26. september 2006 Lagt på meg 4kg... og er 24+4 i dag...er det mye?
Anonym bruker Skrevet 26. september 2006 #3 Skrevet 26. september 2006 Ha ha ha ...jeg har lagt på meg 14kg i uke 25!!!!!!!! Så, nei- deeeet var ikke mye.
Gjest Skrevet 26. september 2006 #4 Skrevet 26. september 2006 Nei det er ikke mye. Er uke 25 i dag og har gått opp 4 kg jeg også. Kun på magen og det er ikke mye. De andre gangene gikk jeg opp mye mer.... Kan jo komme av at jeg fremdeles kaster opp!!!!!!!!!!!!!!!!
findus Skrevet 26. september 2006 #5 Skrevet 26. september 2006 Jeg er i uke 20 og tror jeg har lagt på meg omtrent 8 kilo. Gjør egentlig ingenting, for jeg var ikke så stor fra før:) Fire kilo er vel ingenting, vel! Tenk bare på hvor mye mer blod du har i kroppen nå, i tillegg til baby og fostervann og alt det der. Det skulle vel bare mangle at det veier noen kilo:)
Jente19*31.01.07* Skrevet 26. september 2006 #6 Skrevet 26. september 2006 det er ikke mye.. er i uke 21 i morgen å har lagt på meg 8 kilo... var 62 da jeg begynte svangerskapet.. Jeg synes det er rart å legge på seg så "mye" på så kort tid.. men det er vel matlysten, røykeslutten og det at jeg ikke har vært kvalm som har mest skyld.. jeg må jo skylde på noe:p hehe... synes 4 kilo er lite jeg.. men prøv å ikke tenk så mye på kiloene.. kos deg mens du er gravid.. det er noe de fleste ikke opplever så ofte.. kiloen kan vi ta etterpå
♥Cherrypie♥ Skrevet 26. september 2006 #7 Skrevet 26. september 2006 Nei er ikke mye det! 4 kg er ingenting..det er det man kan gå opp etter 2 uker med mye dårlig mat osv å slanke bort igen 3 dager på trening! Syns jo ikke engang:) Tror jeg har gått opp 1-2 kg til nå.. man føler jo at det er mye å gå "opp" om man er vant å holde seg på ett vektall uansett om det er 1 eller 15 kg.. Men vi er jo gravide å går man opp 6 kg i eller 25 kg i løpet av svangerskapet så er det lov,nettopp fordi man er gravid:)
myohmy Skrevet 26. september 2006 #8 Skrevet 26. september 2006 Jeg har gått opp 3 kg(fra 64) og syntes det var greit når jeg var 17+6, men når jeg ble satt tilbake til 15+6 i dag på UL ble det plutselig mye. La på meg 17 kg under mine 2 forrige svangerskap, det var greit nok. Vekta ligger nok alltid litt i bakhodet på de fleste av oss, selv om vi sier til oss selv at vi har lov fordi vi er gravide. Jeg vet at jeg pga ryggplager tidlig måtte slutte med turgåing osv, så denne gangen håper jeg at jeg skal klare å være aktiv lengre, slik at jeg kanskje kan forebygge litt. Måtehold er tingen. Jeg har vært kvalm og hatt dårlig matlyst, derfor har jeg sagt til meg selv" er det noe du har lyst på eller orker å spise, så spis det" derfor er nok ikke det jeg har puttet i munnen det aller sunneste. Men jeg synes ikke man skal tvinge i seg det man ikke har lyst på når man er gravid, for det er jo en tid hvor vi skal kose oss osv. Jeg har nå 9 mndr karantene fra slanketenking osv og så får jeg heller komme tilbake til kroppsfiksering osv når jeg er ferdig med dette svangerskapet. Jeg gikk ned nesten 10 kg i vinter så jeg har tro på at jeg skal klare det neste gang også bare motivasjonen er der. Vi burde alle kaste vektene våre og kose oss med tanken om at gravide kvinner er det mest sexy som finnes(det fortalte naboen min meg når jeg ventet nr 2 og han har selv 3 barn så han vet vel hva han snakker om) Jepp dette ble langt, så ære være den som leser dette:) lykke til med "å vekt eller ikke vekt"
Anonym bruker Skrevet 26. september 2006 #9 Skrevet 26. september 2006 uff, ja du er kjempe FEIT! jeg har kun lagt på meg 1kg!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå