Gå til innhold

Dere som har har hatt tidlig SA....el MA....


Anbefalte innlegg

Noen som har barn fra før, blitt gravide igjen og hatt SA tidlig...?

På Fredag begynte jeg å få veldig ømme, og tunge bryster. De ble bare ømmere og større i løpet av helga. På søndag var de ganske så store. (har små pupper fra før så jeg merket det ganske bra). Så igår kveld begynte ømheten å avta, og idag er de ikke ømme i det hele tatt og endel mindre også. (synes jeg). De er liksom litt "slunkne", ikke sånn tyngde som på søndag.... Kan jeg ha vært gravid, og så har det bare dødt av seg selv..? Siden det er veldig tidlig, kommer det vel bare som litt sterkere mens da eller?? Har IKM i uke 40. Men tror jeg hadde EL mye tidligere. Fikk jo ømme bryster etter bare en uke etter jeg skulle ha hatt EL.. Det er jo litt tidlig. Men tenkte at siden jeg har ammet før, så kommer vel "melka" (gjør seg klare) tidlig denne gangen. Noen som vet?? Var såå sikker på at jeg var blitt gravid. Er veldig kvalm ennå....men det kan jo være så mangt da...:( Er det noe håp??

Lenke til kommentar
https://forum.klikk.no/foreldre/topic/6453479-dere-som-har-har-hatt-tidlig-sael-ma/
Del på andre sider

Fortsetter under...

Hei ;) Jeg hadde MA i august, og symptomene mine var at jeg ble veldig trøtt, øm/vokste i brystene og blødde i tannkjøttet da jeg pusset tennene (?!!)... Disse forsvant ca 1 uke før jeg begynte å blø. Når det er sagt, syns jeg å huske at symptomene (som var de samme den gang)var litt svingende da jeg var gravid med gutten min også.. klamret meg til dette- men denne gangen gikk det ikke så bra for meg.

 

Kan jo bare være at det er sånne symptomsvingninger på deg også da?!! Uansett... vi må jo bare trøste oss med at når det ikke går bra, så er det stort sett en grunn for det... OG prøve igjen! Lykke til :) og stor klem!!!

Jeg oppdaget tidlig jeg var gravid da menstruasjon uteble. Var da i femte svangerskapsuke. Var kvalm på kveldstid ( samme symptom som da jeg gikk med Oskar.) Begynte å blø samme tid som jeg fant ut jeg var gravid. Bare to- tre dager senere avtok kvalmen og jeg følte meg ikke gravid. Jeg hadde rett. Jeg hadde hatt en SA. Men dette trenger jo ikke å bety noe for din del, for når jeg gikk med Oskar følte jeg meg ikke gravid før jeg var 9-10 uker på veg. Hva betyr forestn MA, EL og IKM?

Wish you luck!!

Oskar`s mamma 81

LeAstu:

MA er missed abortion... at kroppen ikke støter fra seg fosteret med en gang, som ved SA- altså at det kan gå uker før man oppdager aborten...

 

EL betyr eggløsning og IKM ikke kommende mens! Se! Jeg har lært endel på den mnd jeg har vært her inne ;) (Stolt! Hahah.....)

 

 

Annonse

Jeg hadde kjempeømme pupper,metallsamk i munnen,press i underlivet og lett murring i livmor. Mistet også(SA) samme dag som jeg testa,5 dager over ikm,og symptomene ga seg noen dager etter. Jeg blødde i 2,5 dag,så stoppa det. Men det gjorde vanvittig vondt hos meg,sov ikke den natta og var ganske gåen i dagesvis etter dette. Følte meg trøtt og var øm/støl i livmora noen uker etterpå,samt at det gjorde litt vondt å anstrenge seg,så tok det ganske med ro en lengre tid.

Hei:)

Har ei jent på 2 år, var gravid rundt juletider og mista i SA på morsdagen på februar. Det var klumper og kraftig mens, ja. Kjente at "mensensmertene" kom før det blødde.

Hadde også MA på juli, og da kjente jeg ingen ting på forhånd, men bare begynte å blø.

Det sies at hvert 3. svangerskap går til grunne av seg selv, så nå håper jeg at jeg har gjort unna dosen min, og at jeg blir gravid snart:)

 

ps. melka kom tilbake i puppene mine med en gang jeg ble gravid - begge gangene...

 

Håper spira sitter der den skal, og tvi tvi!

:)

 

klæm

Tusen Takk til dere alle!:) Godt å få litt støtte nå:) Jeg vet det er veldig tidlig å kjenne symptomer.. men jeg fikk større pupper. Det merket jeg. Mulig at de ikke har blitt så mye mindre....men de har liksom ikke samme tyngden og ømheten som de hadde for noen dager siden... Får bare vente å se. Er ikke stort annet å gjøre...Er innmari kvalm og sliten idag da.Skal legge meg nedpå litt nå. (jobber freelance, så jeg kan bestemme selv:)) Lykke til alle sammen. Håper på en baby boom til sommeren!!

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...