Gjest Skrevet 25. september 2006 #1 Skrevet 25. september 2006 Hva hjelper mot dette??? Har noen tips?
somm@r Skrevet 25. september 2006 #2 Skrevet 25. september 2006 Link ved hvert måltid og Gaviscon en halvtime etter måltid. Lurt å ligge unna sterk og salt mat, juice og andre sure ting. Ikke lurt å spsie etter kl.20.00. Ligg med hodet høyt om natta.
tine1977 Skrevet 25. september 2006 #3 Skrevet 25. september 2006 MELK!!!! Spis små måltider med jevne mellomrom. Dette har hjulpet meg veldig.
Gjest Skrevet 25. september 2006 #4 Skrevet 25. september 2006 Jeg regner ikke med å få sove i kveld pga dette...men har jo ingenting annet i huset enn melk og yoghurt...var redd det skulle bli værre med dette MEN da prøver jeg det... et glass melk skål!
tine1977 Skrevet 25. september 2006 #5 Skrevet 25. september 2006 Prøv det, håper det hjeper deg og at du får sove godt! Natta
somm@r Skrevet 25. september 2006 #6 Skrevet 25. september 2006 Noen reagerer faktisk negativt på melk. Det hjelper en liten stund, men så blir det faktisk verre. Melk hjelper meg, men du bør være obs på at det kan bli verre.
msbu Skrevet 25. september 2006 #7 Skrevet 25. september 2006 Halsbrann er noe dritt! Dette er mitt 3. svangerskap, og jeg har hatt mer eller mindre kronisk halsbrann alle 3 ganger. Jeg sverger personlig til melk (eller gjerne sjokomelk utenom måltider, for melk i seg selv smaker ikke sååå godt). Men det er ikke alle som har effekt av melk, forstår jeg. Ellers mener jeg at det enten er banan eller agurk som faktisk også skulle virke syrenøytraliserende. Rå potet skal visst også ha effekt, mener jeg å ha hørt. Leser her inne at Love-hearts skal ha effekt for mange, vet ikke om det stemmer, men godt er det, og jeg tar gjerne imot alle gode grunner til å spise godis... En venninne sverget til panda lakris.... Ellers skal vel nyco eller samarin hjelpe. Novaluzid eller andre syrenøytraliserende midler er jo også en løsning, men undersøk litt med apoteket/lege/JM før du begynner å bruke legemidler mot halsbrann, for vi skal jo ikke akkurat eksperimentere med slike selv. Men fagfolk skal jo kunne gi oss råd om hva som er anbefalt å ta når man er gravid. Andre råd er å spise små, hyppige måltider, unngå store måltider, kraftig eller sterkt krydret mat. Syreholdig mat, som i juice og brus kan virke negativt. Ligg gjerne med overkroppen litt høyt. Unngå å bøye kroppen i midja (noe vanskelig likevel nå for tiden), da det kan gi økt press på magesekken. Mitt råd er å prøve seg fram, både med tanke på hvilke matvarer og hvilke situasjoner som framkaller halsbrann, og også med tanke på hva som hjelper for nettopp deg. Et glass melk før leggetid gjør susen for mitt vedkommende, det samme å unngå å spise sent på ettermiddagen/kvelden. Håper du finner noe som hjelper for deg, for det er jo ikke akkurat behagelig å gå rundt med halsbrann..
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå