Gjest Skrevet 24. september 2006 #1 Skrevet 24. september 2006 NÅR skal denne kvalmen gå over?! Har vært trøtt, dårlig og spydd masse i "hele" svangerskapet så langt. Er 12 uker nå. Hadde en rimelig grei uke denne uka, men "overanstrengte" meg (ja, jøss) sikkert litt på torsdag og har lagt rett ut siden det. Har trøsta meg med at jeg ikke har vært like kvalm som tidligere, har klart å spise litt, og har heller ikke spydd. Men nå - etter tre hele jævla dager i senga/ på sofaen for at dette vraket av en kropp skulle få hvile - joda, så kaster jeg opp nå, rett før jeg skal gå å legge meg igjen! Blir så frustert, når skal jeg bli ferdig med dette og begynne å glede meg over babyen min??! Det var ikke sånn det skulle være å gå gravid..buhu... i tillegg er kjæresten borte i 10 dager, hulk! Jeg blir deppa!!!! Sorry, jeg klager, men det var godt å få det ut.... :-)
selfangerkjerringa Skrevet 25. september 2006 #2 Skrevet 25. september 2006 Hos de aller fleste gir det seg rundt uke 13, så det er nok like før nå Hos meg kom det denne gangen en sånn fin "bonus-runde" fra uke 17-19... hehehe.... men etter det har jeg vært relativt kvalmefri, så lenge jeg spiser riktig og ofte nok, og husker å drikke masse.
Gjest Skrevet 25. september 2006 #3 Skrevet 25. september 2006 En mager trøst, det går nok over!! Og tro meg, jeg vet det er mager trøst! Jeg var kvalm frem til uke 19, og gikk da på kvalmestillende midler fra uke 17-19. 10 kg ned, og oppkast hver dag. Så jeg skjønner GODT du er lei.. Men i uke 12 er du jo på vei inni bedre tider. Jeg trodde også at uke 2 var magisk, men ikke det tar litt lenger tid ja.. Lykke lykke til
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå