Anonym bruker Skrevet 21. september 2006 #1 Skrevet 21. september 2006 Hei.. De siste dagene har jeg hatt ekstrem kløe i underlivet (sjeden). Er i tolvte uke.. Er det noen andre som har hatt det? ..eller har noen ideer om hva jeg kan gjøre? dusjer flere gang for dag, fordi det lindrer litt med en gang.. skikkelig ubehagelig!
Fru P og knøttet, FØDEKLAR!!! Skrevet 21. september 2006 #2 Skrevet 21. september 2006 Mest sannsynlig har du fått sopp. Dette er heeeeelt vanlig for gravide. Kjøp en tube med Canesten på apoteket. Det hjelper i løpet av et par dager. Husk å ikke bruke såpe hver gang du dusjer. Da kan du lettere få sopp igjen. Slimhinnene våre er litt i ubalanse for tiden.
Anonym bruker Skrevet 21. september 2006 #3 Skrevet 21. september 2006 Takk for svaret! Begynnte nesten og bli litt bekymra!
Fru P og knøttet, FØDEKLAR!!! Skrevet 21. september 2006 #4 Skrevet 21. september 2006 Det er litt ubehagelig ja, men det vil nok komme og gå hele svangerskapet. Det er også noen som smører seg med naturell yoghurt, men jeg holder meg til canesten. Kjekt å ha en tube liggende. (Og hvis du merker at det kommer tilbake igjen med en gang etter at du og sambo/mannen har kost dere, så har sikkert han blitt smittet, og bør smøre seg et par dager han også.) Det er ikke farlig, bare litt ekkelt...
en liten+en til! Skrevet 21. september 2006 #5 Skrevet 21. september 2006 hei! jeg også fikk kløe, også brukte jeg canesten, da blei det borte.... men når jeg leverte urinprøve til legen sendte dem den inn til dyrking, fant de b-streptokokker.. jeg anbefaller alle om å få legene til å sende inn urinprøve til dyrking, siden det er en prøve man vanligvis ikke tar, men det er 40% av kvinner som har den bakterien i seg.. mvh
Kavringen_74 Skrevet 21. september 2006 #6 Skrevet 21. september 2006 Jeg har vært gjennom 3 kurer med Canesten pille/krem. Til slutt anbefalte gynekologen meg å bruke ECOVAG som er melkesyretabletter som regulerer bakteriefloraen i underlivet. Jeg ble anbefalt å bruke det fremfor Canesten dersom sopp-problemet vedvarte da det er et naturlig produkt. I tillegg så fikk jeg beskjed om å kutte ned på gjærbakst og sukker. Om natten så er det ingen truse på og om dagen så brukes kun bomullstruse som er min vasket på 60 grader.
Hjemmemamma_for_tiden Skrevet 21. september 2006 #7 Skrevet 21. september 2006 Ja, dette er mest sannsynlig en soppinfeksjon. Det er veldig viktig at du smører deg rundt skjedeåpningen OG at han smører seg OG at du bruker en vagatorie (dvs en canesten stikkpille). Ellers kan dette blusse opp igjen kjapt. Lykke til da !
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå