Gjest Skrevet 20. september 2006 #1 Skrevet 20. september 2006 hvorfor har noen næringsrik mm mens andre har skummet skummet melk??
Blomman Skrevet 20. september 2006 #2 Skrevet 20. september 2006 Næringa er stort sett den samme. Man har ikke dårlig melk - tenk at til og med kvinner i u land som nesten ikke spiser har god nok melk. Kvaliteten er god nok - men det er nok mer kvantiteten det er noe med. Noen er for stressa til å få melk, noen babyer har ikke bra nok sugetak til å stimulere brystene, andre kan ha polycystiskoveriesyndrom eller for lite utviklede bysrkjertler (Har da aldri hatt ømme bryster).
Vertigo Skrevet 21. september 2006 #3 Skrevet 21. september 2006 Og i tillegg kan stress og andre faktorer gjøre at babyen blir liggende for kort tid ved brystet slik at den ikke får i seg nok ettermelk. Ettermelken er fetere enn den første melken som kommer.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå