Bilba og gutta :) Skrevet 11. september 2006 #1 Skrevet 11. september 2006 Jeg fødte for 8 dager siden, og de siste to dagene har jeg hatt så vondt helt nederst i magen - nesten ned mot underlivet. Det gjør spesielt vondt når jeg reiser og når jeg er på do og tisser. Vanskelig å forklare liksom, men er akkurat som om noe presser nedover og vil ut liksom. Legen sa at det sannsynligvis bare var ting som skal på plass igjen, men jeg synes det er litt merkelig... noen andre som har/har hatt sånne smerter en stund etter fødsel?
Anonym bruker Skrevet 11. september 2006 #2 Skrevet 11. september 2006 Ville tatt en tur til gyn om det fortsetter, da det kan være livmoren som "vrenger" seg..
inger l Skrevet 11. september 2006 #3 Skrevet 11. september 2006 Hadde det sånn etter jeg fødte min datter jeg også...... Var hos legen for å få det sjekket,det var livmoren som trekker seg sammen igjen fikk jeg beskjed om.... Men misunner deg ikke for det var ikke mye godt
Anonym bruker Skrevet 11. september 2006 #4 Skrevet 11. september 2006 ta deg en tur til gynekolog og si at du vil ha en ul....greit å sjekke opp ting bare sånn i tillfelle. Det gjorde jeg etter sist fødsel....innvendig ul, da ser man alt.
Bilba og gutta :) Skrevet 12. september 2006 Forfatter #5 Skrevet 12. september 2006 Livmoren som vrenger seg?? Hjelpe meg, det hørtes skummelt ut. Smertene kommer og går, men tror jeg er litt bedre i dag enn i går. Plutselig hogger det tak liksom....burde kanskje sjekka det, men orker ikke tanken på noen gyn. undersøkelse allerede....er litt sårt og ømt der enda. Takk for svar i alle fall
Anonym bruker Skrevet 12. september 2006 #6 Skrevet 12. september 2006 Høres litt ut som såkalte "etterveer", livmoren trekker seg sammen som ved veer/rier for å komme ned i normal størrelse. Kommer ofte i forbindelse med at du ammer. Jeg hadde dette mye sist, og det gjorde vondt! Men skal avta etterhvert da.
Anonym bruker Skrevet 12. september 2006 #7 Skrevet 12. september 2006 Hei! Jeg hadde også smerter etter fødsel, og det viste seg å være rester av morkaka og/eller slimrester. Dette er ikke så kjekt, hvis det ikke blir behandlet! Be om UL! Jeg fikk to tabletter, som skulle få livmora til å trekke seg sammen, og støte ut årsaken til "vondtet". Det kom en liten blødning, og så ble jeg helt fin.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå