Sara Rompompei Skrevet 11. september 2006 #1 Skrevet 11. september 2006 Er nå i uke 30 og har ikke veldig stor mage enda. Har heldigvis ikke gått opp mer enn et par kg så jeg passer faktisk fortsatt inn i de gamle buksene mine. Problemet er bare at de ikke vil sitte lenger. De siger ned under magen hele tiden! Åhhh det er så irriterende å gå å trekke i buksa HELE tiden. Kjøpte en mammabukse fra HM med hele livet i collegestrikk. Den er jo veldig deilig å ha på, men guuuud som den detter. Jeg finner nok ingen vanlig mammabukser som passer, brukte str 52/54 før graviditeten, så nå begynner jeg å bli ganske fortvilet! Noen her som kan tipse meg litt om hva jeg kan gjøre for å holde buksene oppe??? Er jo ikke særlig lekkert heller når magan detter ut hele tiden.
Videlivi Skrevet 11. september 2006 #2 Skrevet 11. september 2006 Jeg er veldig fornøyd med buksene fra Kappahl. HAr kjøpt to stk, like, i str XL ( 46-48) Brukte 52 med stretch/ 54 uten stretch før svangerskapet. Er nå i uke 34+4... Lykke til med valg av bukse =)
Sara Rompompei Skrevet 14. september 2006 Forfatter #3 Skrevet 14. september 2006 Har vært å sett og prøvd buksene fra Kappahl. Problemet mitt er at jeg har ganske krafitge lår, så de sitter som pølseskinn. Ikke pent og ikke behagelig. Har prøvd å sette kanppehullstrikk på buksene mine, men de sklir rett av magen alikevel ( Blir helt sprø snart jeg!
Anonym bruker Skrevet 14. september 2006 #5 Skrevet 14. september 2006 hvis de siger av deg, lurer jeg jammen på hva slags størrelse du bruker.. hva er den største de lager mon tro?
Sara Rompompei Skrevet 14. september 2006 Forfatter #6 Skrevet 14. september 2006 Størrelse millitær-telt, hahaha Problemet ligger nok i magefasongen. Den innbyr til at buksene sklir! Ikke spesielt større enn vanlig, men hard og uten kul. Og alt som strammer er jo selvfølgelig pyton!!! Tenkte kanskje det kunne hjelpe med et sånt bredt magebelte i stretch. Men finner ikke noe sånt noe sted. Har førsøkt å feste på knappehulls-strikk, men det siger like ille samme hvor stram strikken er! Itteno moro (
Anonym bruker Skrevet 15. september 2006 #7 Skrevet 15. september 2006 kyllingvinger er det så lurt a???
Videlivi Skrevet 15. september 2006 #8 Skrevet 15. september 2006 Tenkte faktisk på strikkbelte selv, men lårene mine ble mindre ( i tide) sånn at jeg kom inn i buksene fra kappahl... Lykke til uansett!
Sara Rompompei Skrevet 15. september 2006 Forfatter #9 Skrevet 15. september 2006 Hahahahaha Du følger med!
Teeny Weeny Skrevet 16. september 2006 #10 Skrevet 16. september 2006 Hei! Hadde samme problem da jeg var gravid, men snek meg en tur på en "mannebutikk" og kjøpte bukseseler som jeg snek under genseren. Fremme festet jeg veldig langt ute på sidene, så de ikke viste midt på "tutemagen". Så testet jeg ut en annen metode. Jeg kjøpte hullstrikk med knapper, og sydde en knapp under hver arm på BHen og en i hver side på buksen så festet jeg på hullstrikken. Det fungerte det også. LykKe til!!
Sara Rompompei Skrevet 17. september 2006 Forfatter #11 Skrevet 17. september 2006 Åhh, så flott! Tror jeg skal prøve BH-trikset først. Det synes jo ikke så godt under t-skjortene jeg tusler rundt i for tiden. Takkitakk )
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå