Gjest Skrevet 10. september 2006 #1 Skrevet 10. september 2006 Leste her en dag i et blad at man burde "herde" brystvortene før barnet ble født. Dette kunne man gjøre ved å gå uten bh, eller å klippe hull til vortene i en bh... Så her sitter jeg nå uten bh, men jammen blir det ikke våte flekker på -skjorten. Typen fikk litt hetta, og jeg må bare le. Jeg blir jo rett og slett litt våt her jeg sitter, så dette lover nok godt for lillemanns tilgang til mat senere.
Vintergull :) Skrevet 10. september 2006 #2 Skrevet 10. september 2006 våkna i går med en ukjent kjempeflekk på lakenet... så det er igang her også... tihi
*Lucia* Skrevet 10. september 2006 #3 Skrevet 10. september 2006 oj.......... syns det virker litt rart! Gruer meg litt til det jeg.... :-)
Minmai Skrevet 10. september 2006 #4 Skrevet 10. september 2006 Høres bra ut at meieriet ser ut til å fungere, men jeg lurer på hvordan denne "metoden" herder brystvortene.
mensana Skrevet 10. september 2006 #6 Skrevet 10. september 2006 Dette med herding av brystvortene er en myte!! Vortene blir tidsnok såre og ømme.... og å gå uten bh kan da ikke sammenlignes med at en baby ligger og suger på dem døgnet rundt! Da tror jeg mer på skikkelig vedlikehold som å la vortene tørke etter amming, bruke ullinnlegg etc..
Ma&Ae Skrevet 10. september 2006 #7 Skrevet 10. september 2006 Har ikke merket noe til melken ennå. Håper den holder seg inne til jenta kommer!! Pes å begynne med amme-innlegg tre mnd før ungen har kommet vel....?
mensana Skrevet 10. september 2006 #8 Skrevet 10. september 2006 Det pipler her i gården også... men bare pittelitt og det er når puppene er i løs vekt om natten og sånn.. Sambo kvapp her en kveld han fant to dråper på det ene brystet mitt. Han spratt rett ned til magen for å ha en lang samtale om hvem sine pupper det egentlig er og om hvem som bare låner dem.. hihhihihi Hva ER det med menn og pupper??
Ma&Ae Skrevet 10. september 2006 #9 Skrevet 10. september 2006 Hahahaha!! Syns jeg ser det. Pupper er visst veldig viktig for dem;) Sånn er det bare med menn tror jeg. Lurer egentlig på hva som er så veldig fasinerende med dem....
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå