Gå til innhold

Nervøs


Anbefalte innlegg

Er ca 20 uker på vei med mitt andre barn, og var til kontroll for 2uker siden. Da kunne ho ikke finne hjertelyden og sa at det mest sannsynlig var for tidlig.. med min første gutt fikk jeg høre dem da jeg var 13uker på vei. Ho lette bare på fremsiden av magen og på høyresiden. Ho sa at ho syns ho kanskje var borte i noe, men babyen bevegde på seg så ho hørte ikke noe mer. Begynner å bli bekymret=( selvom jeg tror jeg kjenner liv nå og da. Men det kan jo være bare luft i magen oxo for alt jeg vet. Jeg beg å kjenne liv ganske tidlig (allerde i uke 14), så syns det er rart at det ikke har blitt sterkere liksom. Noen som har det/har hatt det på samme måte? Har hatt lette smerter på fremsiden av magen, kan jo være ligamentene som strekker på seg, for de forsvinner når jeg legger meg ned. Men syns det er så rart at ho ikke fant hjertelydene.. selvom ho sa på forhånd at det var bare flaks om ho fant dem. Blir jo bekymret likevel=( Går forresten jevnlig til en UL spesialist, og fosteret så flott ut for 3uker siden..

Lenke til kommentar
https://forum.klikk.no/foreldre/topic/6266434-nerv%C3%B8s/
Del på andre sider

Fortsetter under...

Min jordmor er svært rutinert, har vært i gamet i 30 år. Hun hadde problemer med å finne hjertelyd hos meg uke 20, mest fordi jeg har morkaka foran og doppleren dermed tar inn stort sett min egen puls, men også fordi knøttet sparka vekk apparatet og smatt unna hele tida. Jeg har vært på 3 UL og sett at hun har det helt fint der inne, så jeg bekymrer meg ikk. Skal til jm igjen imorra (uke 24) og håper jeg denne gangen kan få hørt litt mer :)

Lenke til kommentar
https://forum.klikk.no/foreldre/topic/6266434-nerv%C3%B8s/#findComment-6266862
Del på andre sider

Det varierer også veldig fra unge til unge og fra mage til mage. Med første jenta mi lå morkaka bak, og hun lå veldig langt fremme på en måte. Dermed fikk jeg høre hjertelyd fra uke 13 allerede. Denne gangen er det som sagt heeelt anderledes :) Men jeg håper jo at nå i uke 24 skal det gå an å høre noe. Det er jo kjempegøy å høre de små hjerteslagene :)

Lenke til kommentar
https://forum.klikk.no/foreldre/topic/6266434-nerv%C3%B8s/#findComment-6267312
Del på andre sider

Annonse

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...