Gå til innhold

Misunnelig tante..... : (


Anbefalte innlegg

Jeg skal bli tante igjen. Denne gang er det lillesøsteren min som er gravid. Og jeg er veldig misunnelig!! Sånn egentlig er det ikke mye å være misunnelig på. Hun er 19 år, lærling, veldig ungdom, aldri hatt et skikkelig forhold. Heller ikke nå! Faren bor i en annen kant av landet, og det spørst om han kommer til å være så mye til stede. De har aldri vært sammen. Men den lille spiren som hun har i magen. Den vil jo JEG ha!! : (

Jeg vet veldig godt at jeg er sååå idiotisk og egoistisk, og det er akkurat sånn jeg føler meg også. Skikkelig råtten!

Tenk å ikke klare å glede seg over tante barnet mitt!!! Jeg vet at jeg kommer til å klare det etter hvert.

 

Greia er at jeg har hatt kjæreste og samboer gjennom mange år. Mens ikke søstrene mine har det, men alikevel har/venter de barn. OG IKKE MEG!!! : (

Lenke til kommentar
https://forum.klikk.no/foreldre/topic/6223852-misunnelig-tante/
Del på andre sider

Fortsetter under...

Det er en helt vanlig følelse å ha. Ikke tenk at du er idotisk og egoistisk. Reaksjonen du har er veldig menneskelig. Det er lov å føle sånn, så lenge du ikke lar det gå utover søsteren din. Erkjenn hvordan du føler det, men erkjenn også at det ikke har noe med henne å gjøre, kun med dine egne ønsker og lengsler. Og jeg er sikker på det vil lykkes for deg å bli gravid til slutt og. Du er 23 år, og har mange, mange fruktbare år foran deg :)

Lenke til kommentar
https://forum.klikk.no/foreldre/topic/6223852-misunnelig-tante/#findComment-6224160
Del på andre sider

Takk for oppmuntrende trøst! :) Jeg har vært litt kald mot søsteren min. Og det HATER jeg meg selv for. Hun trenger jo dobbel støtte ettersom hun ikke har kjæreste å få det av! Det var egentlig mest etter at jeg fikk vite det. Jeg var med henne på sykehuset på ultralyd og hun har overnattet her. Storesøsteren vår har vært mye flinkere med å støtte. Hun har ei kjempe herlig jente på 2 år selv, så hun er jo ikke misunnelig.. Jeg vet at jeg kommer til å glede meg snart. men det føles ikke så godt akkurat nå! Men det blir gøy å komme hjem til mor å far å kunne fortelle dem (med glede) at de ska bli besteforeldre igjen : )

(De har ikke kunnet glede seg fra begynnelsen av før pga begge søstrene mine vurderte abort!)

Lenke til kommentar
https://forum.klikk.no/foreldre/topic/6223852-misunnelig-tante/#findComment-6233245
Del på andre sider

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...