termin 281006 Skrevet 6. september 2006 #1 Skrevet 6. september 2006 jeg var på kontroll til legen igår (32+5) og da hadde hodet festet seg... Det er min andre fødsel. Er dette tidlig, eller er det flere som har fått hodet festet så tidlig på andremann?
Rut Bram Skrevet 6. september 2006 #2 Skrevet 6. september 2006 Syns det var tidlig? Har termin 7. oktober, men hodet er ikke festet ennå (er 2.gangs).
Vibeke&gullguttene:) Skrevet 6. september 2006 #3 Skrevet 6. september 2006 Jeg vet ikeke sånn kjempe masse om dette men hadde vært noen fare hadde nok legen sagt noe... Det er jo helt individuelt alt som skjer i et svangerskap/fødsel... Hos en jeg kjenner festet hodet seg i midten av 20-ukene... og hun gikk over termin...hehe. Tror ikke du trenger å engste deg;)
7 oktober- ble mamma 6 okt=) Skrevet 6. september 2006 #4 Skrevet 6. september 2006 Hodet er festet her og.. fikk det bekreftet når vi var 35+5,men tror det skjedde ca 34 et eller annet :=)
OktoberTussi Skrevet 6. september 2006 #5 Skrevet 6. september 2006 Ut i fra det jeg har hørt, så virker det tidlig for en 2. gangs. Hodet har visst ikke festet seg helt hos meg ennå (1. gangs, termin 7. oktober). Legen mente hun kunne rugge litt på det, men at det helt klart var i ferd med å feste seg, så hun regnet med at om et par dager sitter det bom fast!
MammatilE&E+2MA+julibaby? Skrevet 6. september 2006 #6 Skrevet 6. september 2006 hei var til kontroll i dag er 35+2 og hodet er festet. Jeg er 2.gangs. Har hatt enormt nedpress de to siste ukene. pluss menssmerter.
2høstjenter og 1sommergutt Skrevet 6. september 2006 #7 Skrevet 6. september 2006 Er 2. gangs og har termin 8 oktober. Var på kontroll i dag og legen mente at hodet ikke hadde festet seg. Men magen har iallefall sunket nedover....
jannemor..venter Skrevet 6. september 2006 #8 Skrevet 6. september 2006 Venter også mitt andre barn, termin 11.oktober. Hodet hadde festet seg her også i uke 32. Så er nok vanlig...ikke uvanlig i allefall
*to prinsesser* Skrevet 7. september 2006 #9 Skrevet 7. september 2006 Hei du! Vi har samme termin, jeg venter også nr. 2, og hodet er festet! Gøy! Hvor i landet befinner du deg? Holder til på sørlandet her;-)
xpecting Skrevet 7. september 2006 #10 Skrevet 7. september 2006 Jeg venter en liten attpåklatt - nr. 3. Husker ikke helt om det er sånn at hodet fester seg tidligere eller senere når man har født før? Tror noe er på gang nå om dagene vertfall (er i uke 34) for det har blitt litt lettere å puste og det stikker og gjør vondt rundt skambenet der nede...har også fått mye mer press i korsrygg og hofter. Skal i8kke til legen før om 2 uker, så jeg får vente og se. Er fullt sykemeldt med kynnere som holder meg våken hele natta. Håper ikke noe skjer riktig ennå..kan godt vente litt til, syns jeg :-)
Gjest Skrevet 7. september 2006 #11 Skrevet 7. september 2006 Det har mye å si hvor mye plass du har i livmoren din, og hvis det er lite plass så kan babyens hode feste seg tidligere. Og det er helt normalt for flere gangs fødende også
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå