Gå til innhold

Det mest spesielle navnet du vet.... JENTENAVN


Anbefalte innlegg

Skrevet

Hei,

Trenger litt inspirasjon, de fleste navn går igjen og igjen, kan DU gi meg et navn eller flere som IKKE går igjen og igjen... Er ikke ute etter å overgå naboen med et super rart navn eller noe, vil bare ha litt ny INSPIRASJON :)

Gjerne internasjonalt, ikke fra isfolket!

 

På forhånd TAKK :)

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Om du er ute etter et spesielt navnevalg i dag må du nesten kalle jenta di Marit, Sissel, Bjørg, Gerd eller lignende.

Skrevet

Det er vel en grunn til at Bjørg og Gerd ikke er så populære i dag...minner meg mest av alt om en gammel tante, eller en skoletannlege. Når det gjelder Marit, er i allefall det navnet veldig vanlig i min omgangskrets, muligens det navnet jeg kjenner flest som heter - så hvis det var jeg som var ute etter et spesielt navn ville jeg ikke akkurat valgt Marit.

Skrevet

hva med :

 

Nalini

Eldina

Amelita

Aminda

Kathinka

Kathleen

 

Skrevet

Heihei!!

 

Lunina

Eliva

Olide

Wiljamine

Odile

Aurelie

Kendra

Selje

Dora

Omelia

Paulina

 

??

Skrevet

Hei!

Jeg har en laang liste med jentenavn som jeg vurderer til mine små:) Jeg har også sjekket alle navnene på ssb, for å se hvor mange andre i Norge som heter det. Så jeg kan jo gi deg noen eksempler fra lista mi, som det er 3, 2, 1 eller 0 andre i Norge som heter!

 

Adara - gresk, "skjønnhet"

Alanna - keltisk, "rettferdig"

Ariene - walisisk

Briana - keltisk, "sterk"

Charissa - gresk

Evangelina - gresk, "engel"

Shalina - hinduistisk

Shea - irsk, "hauk"

Vianna- engelsk, "full av liv"

 

Iliana (5 stk i Norge som heter det)

Lanya (5 stk i Norge som heter det))

Shina - japansk (4 stk i Norge som heter det)

Skrevet

Adara syns jeg faktisk var fint! Aldri hørt det før, men det klinger veldig fint i mine ører:)

Skrevet

madea - sveitsisk, hvor vanlig det er der vet jeg ikke.

Nathilde - ? norsk muligens

Nanette - fransk(?)

Hilja - finsk

Tuula - finsk

Skrevet

WOW, her var en del gøye navn da, har kopiert alle til et word dokument så jeg kan "smake" litt på de, var i alle fall 4-5navn som gav mersmak, I-HA!!! Flere? Dette var jo topp!!!

Skrevet

Nea

Ena

Ariel

Karna

 

 

 

 

det var de jeg kom på i farten! :)

Skrevet

Ester er et fint navn som ikke mange babyer heter nå for tiden!!!

Skrevet

Leticia, Leona, Alette, Adelheid eller Amy.

 

Lykke til!

Skrevet

Iben.

Bare 300 og noe som heter det.

Skrevet

Hmm hva med Kalina det synes jeg er fint.. :)

Skrevet

Hva med Olil - ikke mange som heter det.

Skrevet

Hei!

 

Hvis jeg fikk ei jente skulle hun hete enten Ella, Lola eller Isobel. Men nå vet jeg at det blir en gutt og sliter med å finne navn jeg liker! Jentenavn er mye enklere synes jeg!

 

Lykke til!

Skrevet

Hei.

 

De to mest spesielle navnene jeg har hørt er Sanela som søsteren min heter og Niva som dattera til ei venninne heter. Jeg likte ingen av de først, men når jeg fikk smake litt på de elsker jeg de.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...