Gå til innhold

Dere som bruker tøybind......


Anbefalte innlegg

Fortsetter under...

Eg har aldri hatt problem med å få dei reine. Dei får same behandling som tøybleiene - eg legg dei i ei bøtte med kaldt vatn + ein eddikskvett når dei er skitne, og vaskar dei på 90 grader med Blend sensitiv.

 

Kva gjer du med dei no då?

Brukte bind legges i en bøtte med kaldt vann og litt eddik. Vatnet skiftar eg kvar kveld dersom det tek eit par dagar mellom kvar vask.

Når eg skal vaske legg eg bleiene i maskina og finskyller før resten av kvitvasken kjem inni og kokvaskes. Dei fleste flekkar forsvinn, alternativt kan oksegallesåpe fungere, men mitt beste flekkfjerningsmiddel er å henge dei eit par dagar i sola.

Jeg pleier å oppbevare skitne bind tørre (har sånne med trykk-knapper, knepper dem sammen). Før de skal vaskes bløtlegger jeg dem først et halvt døgn i iskaldt vann, deretter et halvt døgn i varmt vann med Nøstebarns såpe "Ullren", en pulversåpe. Når jeg skyller dem etter siste bløtlegging har mye av flekkene løsnet. Deretter vasker jeg dem i maskin på 60 grader med Blenda Sensitiv. Har hatt litt problemer med flekker som ikke gikk bort tidligere, når jeg bruker denne fremgangsmåten blir de stort sett alltid helt rene.

 

PS. Husk at selv om det skulle sitte igjen litt fargeflekker så er jo bindene i prinsippet rene likevel...

Fuglemamma!

Tror du det går an å vaske bindene med "ullren" i vaskemaskinen,og bruke det som vaskemiddel istedet for Blenda Sensitiv.

Jeg er ganske "ny"på tøybindfronten(har brukt dem 2ggr).

Jeg har oxo sånne med trykknapper.

 

 

Annonse

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...