Trippelkvadruppel Skrevet 2. september 2006 #1 Skrevet 2. september 2006 Jeg er i min 16. uke og synes magen min er minimal.. Den er mer synlig over "gravidmagen", hvor jeg er mer oppblåst enn vanlig. Men det er jo ikke så moro som å gå med stor gravidmage. Hm... flere som har kommet hvor jeg er (eller lengre) som kan fortelle meg at magen min er som den skal, altså meget lite synlig for omverdenen?! Buksene begynner å bli ubehagelig å ha på, men litt tidlig med mammabukser enda. Små bekymringer, jeg vet, men jeg gleder meg sånn til hele verden kan se at jeg skal ha små.. hihi Jaja, det var dagens hjertesukk. Ha en fortreffelig dag alle sammen (det har jeg, med eller uten STOR mage ;D)
Spentsombaredet Skrevet 2. september 2006 #2 Skrevet 2. september 2006 Er 14 uker på vei og magen min har tydelig begynt å legge seg ut nederst. Noen ganger synker den litt inn -sikkert fordi den er en del oppblåst.
Nicki_81 Skrevet 2. september 2006 #3 Skrevet 2. september 2006 I mitt første svangerskap fikk jeg ikke mage i det hele tatt før i uke 16 (kom da som et skudd bare over helgen). Denne gang har den kommet mer gradvis, men ikke som en skikkelig babymage før uke 20. Helt normalt å være mye oppblåst i begynnelsen. Babymagen kommer nok etterhvert den også. Jeg er nå i uke 23 og har så tydelig mage at det ikke fins noen tvil, men enda er jeg plaget med mye luft, så i grunn er jeg ikke så stor som det ser ut til =P
En liten mamma Skrevet 2. september 2006 #4 Skrevet 2. september 2006 Jeg er i uke 16 nå, og syns så tydelig at magen min har begynt å strutte litt, en sånn fin kul liksom. Så var jeg ute å shoppet idag da, og møtte ei veninne som jeg ikke har sett på lenge. Jeg fortalte den gode nyheten min -baby på vei!, og ho svarte: "Å så koselig, men det er jo helt umulig å se på deg da!" Skuffa ble jeg rett og slett, jeg som trodde at jeg hele verden kunne se det nå... Får vel vente enda lengre, syns tida går så seint jeg!
Gjest Skrevet 2. september 2006 #5 Skrevet 2. september 2006 Er i uke 19, og venter på magen fortsatt... snufs
mamman til nyttårsbarn Skrevet 2. september 2006 #6 Skrevet 2. september 2006 Dere skal bare være glade så lenge dere kan bruke "normale" bukser, jeg for min del kunne ikke holde graviditeten skjult mer 2 mnd. da kunne alle se det. De fleste trodde også at det var tvillinger siden jeg ble så fort stor, men det er det altså ikke. I mit 1. svangerskap var det likedan, kjempegravid mage etter bare 2 mnd. Da jeg fortalte elevene mine om graviditeten lo de bare og sa at det hadde de sett lenge...Så fortvil ikke magen kommer tidsnok:)
Hemmeline Skrevet 2. september 2006 #7 Skrevet 2. september 2006 Magen min begynte ikke å vokse før i uke 18-19, men da kom den ganske fort.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå