Anonym bruker Skrevet 31. august 2006 #1 Skrevet 31. august 2006 mitt nurk på 6 uker drar seg i øret når hun får mat, hun fekter febrilsk med hånden oppi håret og i ansiktet og drar i øret. Det virker som om det er kosing for henne..for hun slapper av når hun drar seg i øret, men noen ganger skjer det når hun skriker også. noen som er kjent med det?
Mamman til Fie Skrevet 31. august 2006 #2 Skrevet 31. august 2006 Kjenner til det ja... jenta mi gjør akkurat det samme. Hun er nå 6 1/2 mnd. og holder fremdeles på å forsøke å dra av seg øret stakkar. Ser ikke godt ut... men hun vil ikke slutte. Vet ikke hva det kommer av dessverre.
Gjest Skrevet 31. august 2006 #3 Skrevet 31. august 2006 Kos når hun får mat men når hun skriker er det nok fordi hun er trøtt. Min gnir seg i øya når han er trøtt og noen drar seg i øret : )
Anonym bruker Skrevet 31. august 2006 #4 Skrevet 31. august 2006 Ja ok, jeg synes det ser ut som kos jeg også, og det er det de fleste sier det er, men etter jeg hadde en på besøk som nevnte det kunne være ørebetennelse, for da tar de seg ofte til øret, da ble jeg litt bekymret. Det ser ikke ut som om hun har smerter i øret, men man begynner jo å tenke når man hører sånt. Bra å høre at det er andre som koser slik også, og at det er normalt!
Mamma'n til gutta boys™ Skrevet 31. august 2006 #5 Skrevet 31. august 2006 Hei:) Min eldste gutt gjorde dette som baby når han koste seg, og han gjør det enda - nå er han 3 år!! Min lille 1 åring har også gjort dette siden han var bitte liten. Spesielt når han ligger i fanget mitt og drikker melkeflaskal si Når han er trøtt skjer det samme.
Gjest Skrevet 31. august 2006 #6 Skrevet 31. august 2006 Min drar seg i øret med... Trodde bare han fant ut at han hadde ører jeg, at de rare utvekstene på siden tilhører han selv Han har nettopp begynt å dra seg i håret og´....kanskje fordi håret hans har fått litt fylde og lengde. Ergo - funnet ut at det vokser noe på hode han oxo... Har aldri hørt noe om ørebetennelse....trodde det var vanlig at de dro seg i øret... Men hva vet jeg? Kommer ikke til å gå til legen med min, for å si det sånn
Lilla`83 *snuppa & snuppen* Skrevet 31. august 2006 #7 Skrevet 31. august 2006 snuppa her gjør det når hun er trett.... 10mnd hun dah... ;o)
Bananamama Skrevet 31. august 2006 #8 Skrevet 31. august 2006 Min drar/gnir seg i øret når hun er trøtt, gjort det helt siden hun var et par uker gammel.
Anonym bruker Skrevet 31. august 2006 #9 Skrevet 31. august 2006 Mange babyer drar seg i øret når de er trøtte!
Ranveig R Skrevet 31. august 2006 #10 Skrevet 31. august 2006 Då guten vår var ganske liten låg han også og drog seg i øyret når eg amma han. Trur nok, som deg, at det var ein koseting. Han slutta med det etter nokre månader, og no har han gått over til å gni på øyrene sine når han er trøtt. Helsesøster sa så greit at "Det er heilt naturleg at dei tar tak i ørene sine, det er jo liksom noko som stikk ut...." ;o)
Mona og Sine Skrevet 31. august 2006 #11 Skrevet 31. august 2006 Knøtte vårt drar seg i bak hodet i det lille håret som er der! Faktosk så hardt at ho griner,men det er når vi skifter på ho..
☆Meg og lille snuppis+knerten☆ Skrevet 31. august 2006 #12 Skrevet 31. august 2006 Jenta mi gjør akkurat det samme og hun er straks 7 mnd, har begynt med det nå først den siste uken... virker som om hun koser seg!!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå