Anonym bruker Skrevet 28. august 2006 #1 Skrevet 28. august 2006 Baby på 8 mnd. Sjeldent vi er hjemme og bare leker på gulvet. Jeg har bil og drar ofte på besøk til venninner og på jobb, oldemor etc. Baby sitter da i vogn og på fang. Lite på gulvet på formiddagene. Er det ikke bra kanskje? Bør vi være mer hjemme og leke og trene på gulvet? Hun er kommet normalt i utviklingen tror jeg, leker litt på gulvet på kveldene. Litt, ikke mye siden storesøsken synes det er gøy å ligge oppå henne. Man skal jo ha dårlig samvittighet for alt da vet dere..
alvefrøken Skrevet 28. august 2006 #2 Skrevet 28. august 2006 Virker h*n fornøyd? Du kan jo legge inn noen hviledager innimellom å se Spør helsesøster ved neste kontroll Lykke til
Anonym bruker Skrevet 28. august 2006 #3 Skrevet 28. august 2006 Virker veldig fornøyd. Tror hun liker å farte hun også. Når vi er hjemme en sjelden sjelden gang så er det mer sutring. Men jeg kan da ikke underholde henne heeeele tiden heller. Kravstor må vite
Anonym bruker Skrevet 28. august 2006 #4 Skrevet 28. august 2006 Tror nok ikke det er skadelig for baby på noe vis. Men du kan jo risikere at hun blir veldig "vant" med at det må skje noe hele tiden. Du sier selv at hun sutrer mer når dere er hjemme.
alvefrøken Skrevet 28. august 2006 #5 Skrevet 28. august 2006 Min mening er at det kanskje er sunt å ikke stresse! Kan etter min mening være sunt og ha noen hviledager der en bare er hjemme og triller en rolig tur i nabolaget. Hele verden er full av stress, så stress innhenter oss hele tiden, så en må prøve å ta det med ro, mens en kan i hvertfall l i t t Men vi er forskjellige - så en må gjøre det en selv blir best
Ranveig R Skrevet 28. august 2006 #6 Skrevet 28. august 2006 Eg har farta mykje rundt med guten vår, akkurat på den måten som du beskriver. Men no som han nærmar seg året begrensar det seg faktisk automatisk. Han finn seg ikkje i å sitte i vogna lenge av gange, han vil ned og krype. Og då får han berre til å sove når han har ei seng å sove i. Så no blir utfluktane stort sett korte nok til at vi kan gå heim og sove, + at han ikkje blir sint fordi han ikkje får krype. Den einaste plassen vi kan vere over lengre tid er heime hos mamma og pappa, for der har han krypeplass, leiker, og ei seng kan er vant til. Eg trur babyen vil gje beskjed sjølv når ho treng meir tid for seg sjølv/til å leike på golvet. Men eg synest ikkje det er det minste rart om babyen blir sutrete viss det ikkje skjer noko ein heil dag. Her i huset *må* vi ut ein tur etter føremiddagsluren, ellers blir både eg og knotten galne. Om det så berre er å trille ein halvtimes tur. Sunt med frisk luft )
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå