Gå til innhold

kan jordmor..


Anbefalte innlegg

Skrevet

kan jordmor sykemelde eller må man til legen da? er veldig plaget med ryggvondt (tror det er bekkenløsning) å har time til jordmor i neste uke..

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Det er kun lege, fysioterapeut eller kiropraktor som kan skrive sykemelding

Skrevet

okei. takk for svar. får bestille meg en time til legen da. har litt legefobi.. men må vel gå bra..

Skrevet

Jeg var hos jordmor på torsdag, da hun anbefalte meg å trappe ned litt. Jordmoren og legen min samarbeider bra, så de snakket sammen før legen ringte meg opp til tlfkonsultasjon dagen etter. Sykemld kunne jeg bare komme innom å hente samme dag.Veit ikke om det er vanlig å gjøre det slik,kansje jeg bare er veldig heldig som har den legen og JM som jeg har, men du kan jo nevne det for din JM, kansje hun kan ordne noe lignende.

Skrevet

du må til lege, men jordmor kan skrive en anbefaling for deg som legen skal ta hensyn til.

Skrevet

Kan fysioterapeut???

Jeg trodde bare leger kunne?

Skrevet

hei!

tusen takk for svar.. har fått time til legen idag 12.50.. har nevnt disse plagene for legen tiligere på kontroll for snart en mnd siden og bare blitt verre siden den gang,, hjemme fra jobb idag.. til tider problemer med trapper og å komme ut av senga. håper der er nå behandling å få så det ikke blir verre. vil jo så gjerne være i jobb lengre. er 14+6 idag. håper..håper..håper!:) har jobb i ferskvare så mye ståing/gåing/tunge løft..så må bli bedre for å klare jobben min. håper på bedring snart og lykke til dere andre med eller uten plager!:)

Skrevet

Nei, fysioterapeuter kan IKKE sykemelde. Det er kun leger, kiropraktorer og manuell terapeuter.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...