Gå til innhold

god morgen jenter


Anbefalte innlegg

jeg lurte på om det er noen sportye jenter her som trener,jeg trener selv men er litt sikker på når jeg bør slutte med sit ups.

Er 11 uker og tar ennå sit ups

(selvfølgelig litt mindre ant. og mer forsiktig enn tidligere)

Når sluttet dere?

Har dere noen gode alternativ til å trene magen??

 

 

Lenke til kommentar
https://forum.klikk.no/foreldre/topic/6098501-god-morgen-jenter/
Del på andre sider

Fortsetter under...

Hei! Jeg har hørt (husker fra forrige svangerskap da jeg trente på trenignssenter) at det er bedre å trene de skrå enn de rette magemusklene når man er gravid. Trening generelt fins ikke skadelig, heller tvert imot :) Man må bare være litt mer obs på hva man gjør og ikke. Hvis du trener på senter får du gratis veiledning. Ellers kan du også spørre jordmor. Lykke til!

Lenke til kommentar
https://forum.klikk.no/foreldre/topic/6098501-god-morgen-jenter/#findComment-6098847
Del på andre sider

Du kan visstnok trene magemusklene (sit-ups) til du er i uke 16. Men dette må du tilpasse etter hvordan det føles ut. Det er på ulikt tidspunkt man får mage. Jeg kjente godt når det ble ubehagelig, og det var når musklene begynte å dele seg

Lenke til kommentar
https://forum.klikk.no/foreldre/topic/6098501-god-morgen-jenter/#findComment-6099843
Del på andre sider

Jordmor sa til meg at det ikke var noe farlig å ta vanlig situps, det var bare ikke noe poeng. Etter at magemusklene har delt seg (husker ikke helt når det er) er det jo ingen magemuskler som går rett opp, alle går på skrå. Derfor bør man ta skrå sipups.

Lenke til kommentar
https://forum.klikk.no/foreldre/topic/6098501-god-morgen-jenter/#findComment-6100522
Del på andre sider

Annonse

Tror det skal godt gjøres å morvirke naturen. Du tenker sikkert på at det hindrer magen i å poppe ut. Det er umulig. Toppidrettsutøvere får barn de også:)

 

Når det gjelder trening skal man føle på kroppen hva som passer og hva som er ubehagelig. Ikke henge seg opp i at det er farlig, for trening er stort sett sunt dersom man bruker sunn fornuft.

Lenke til kommentar
https://forum.klikk.no/foreldre/topic/6098501-god-morgen-jenter/#findComment-6100632
Del på andre sider

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...